Taip, kaip pasiruošimas gimdymui padidina sėkmingo gimdymo tikimybę, taip ir pasirengimas žindymui krūtimi padeda ilgai ir sėkmingai džiaugtis kūdikio maitinimu.
Ruoškite krūtinę. Nėštumo metu moters organizme gaminasi hormonai, kurie natūraliai ruošia krūtis vaikučio žindymui, todėl daugeliui moterų net ir neprireikia jokio ypatingo išankstinio pasiruošimo.


Moterims, kurių oda itin plona ir jautri, ypač krūtų speneliai, duosime keletą patarimų. Jums labai naudinga būtų dalį dienos nedėvėti liemenėlės, kad krūtinė kontaktuotų su oru ir speneliai pamažu priprastų prie lengvo drabužių dirginimo. Neprauskite krūtinės  su muilu, nes jis sausina odą, speneliai gali suskilti.

Tegu gydytojas apžiūri jūsų spenelius dar iki gimdymo. Kai kurių moterų speneliai būna plokšti ar įtraukti. Kūdikiui sunku žįsti, speneliai neretai pažeidžiami, o vaikas lieka vis tiek alkanas. Iš išorės jūs pati negalite nuspręsti, kokie jie yra, todėl geriau būtų pasirodyti gydytojui. Plokšti ar įtraukti speneliai jau nėra didelė nelaimė, nes šiais laikais yra priemonių, padedančių išspręsti šią žindymo problemą. Gali padėti pratimai: švelnūs tempimai ir traukimai, plastikinių krūtų kaušelių nešiojimas nėštumo metu ir vėliau, tarp kūdikio maitinimų.

Nusiteikite žindymui. Nemažai vos pradėjusių žindyti kūdikius mamų prisipažįsta: „Protu suvokiu žindymo naudą ir svarbą, o emociškai jaučiuosi nepasiruošusi...“ Nes nesitikėjo, jog pirmosiomis savaitėmis ir mėnesiais visa, ko kūdikiui reikės – tai žįsti, ir kaip tai išvargins.  Tačiau labai greit žindymas tampa džiaugsmingu ir pasitenkinimą teikiančiu ritualu, formuojančiu abipusį prieraišumą.

Bendraukite su patyrusiomis, žindančiomis kūdikius mamomis.  Jei savo aplinkoje nepažįstate nei vienos patyrusios kūdikį maitinančios savo pienu mamos, kviečiame užsukti į www.supermama.lt Forumą, „Kūdikių žindymas“   Čia rasite daug bendraminčių ir dar daugiau patyrusių mamų  patarimų bei pagalbos. Apsilankykite Motinystės mokyklų užsiėmimuose, ten sužinosite apie teisingą žindymo techniką, susirasite naujų bičiulių.

Pasirinkite gydytoją. Kai rinksitės pediatrą, pas kurį nuolat lankysitės su vaikučiu, pokalbio metu duokite jam suprasti, kad žindymui teikiate didžiulę reikšmę. Jums reikia gydytojo, kuris pagelbėtų ir žindymo klausimais. Juk pirmaisiais mėnesiais žindymo klausimai bus vienas didžiausių rūpesčių. Tai turi būti specialistas, kuriuo pasitikite ir patikite savo vaiko sveikatą.

Kalbėkitės su bendraminčiais. Jus turi supti žmonės, palaikantys jūsų norą žindyti kūdikį krūtimi. Niekas taip neišskiria draugų, kaip skirtingi požiūriai į vaiko priežiūrą bei auklėjimą. Jūs labai jautriai reaguosite į kiekvieną užuominą bei pastabą apie jūsų pieną bei jo poveikį vaiko sveikatai. Todėl bendraukite su tais, kurie supranta žindymo naudą ir palaiko jūsų pasirinkimą.


Šaltinis: detki-konfetki.com