Kuo ilgiau žindyti kūdikį savo pienu ir išsaugoti dailią krūtinę – kiekvienos mamos svajonė. Labai svarbu pasirinkti tinkamą liemenėlę, kurią dėvėsite iki gimdymo ir po jo.
Maitinančios mamos garderobas formuojamas dar iki gimdymo. Turite įsigyti nėščiosios liemenėlę.
Kuo ji skiriasi nuo įprastos? Ar jos būtinai reikia?


Nėščios moters krūtinė, kaip ir visas organizmas, per pakankamai trumpą laiką patiria didžiulių pokyčių. Keičiasi krūtų dydis, forma. Jos tampa jautresnės ir sunkesnės. Padidėjus pilvo apimčiai ir priaugus papildomų kilogramų, padidėja ir krūtinės ląstos apimtis. Be specialaus prilaikymo dėl tokių didelių permainų gali sumažėti krūtinės tonusas ir pabaigus maitinti kūdikį krūtinė neteks ankstesnio elastingumo, gali atsirasti strijų.

Kad išvengtumėte panašių nemalonumų, įsigykite specialų apatinį trikotažą, skirtą nėščiosioms ir maitinančioms moterims. Tokios liemenėlės ne tik prilaiko krūtinę, bet ir apsaugo stuburą nuo papildomo krūvio, jautrius spenelius – nuo dirginimo, o svarbiausia – jos suteikia komforto!

Liemenėlės nėščiosioms (ir maitinančioms) prisitaiko prie naujų kūno proporcijų. Kadangi šių liemenėlių kaušeliai elastingi, jie didėja kartu su papilnėjusia krūtimi, neprarasdami prilaikymo funkcijos. Keletas sagtelių pozicijų leidžia prisitaikyti prie padidėjusių apimčių ir to paties dydžio liemenėlės praktiškai užtenka visam nėštumo laikui. Liemenėlės konstrukcijoje numatytas fiziologinis padidėjimas 1-2 dydžiais, remiantis vidutiniais statistiniais rodikliais. Tokių liemenėlių nėščioji turėtų turėti bent 2.

Dažniausiai šios liemenėlės būna besiūlės. Plačios reguliuojamos petnešėlės neįsirėžia į odą, sumažina nugarai ir pečiams tenkantį krūvį. Taip pat svarbus platus liemenėlės pagrindas – apimties juosta nugaroje bei šonuose.

Užsegimai turi būti patogūs ir patikimi. Keletas eilių (3-4 padėtys) segtukų priekyje arba nugaroje leidžia patogiai reguliuoti apimtį.

Žindymui skirtos liemenėlės

Nėštumo pabaigoje (maždaug 36-38 sav.), kai krūtinė jau praktiškai pasiruošusi žindymui, reikėtų pasirūpinti specialia liemenėle maitinimui. Jums prireiks 2-3 tokių liemenėlių. Tik nepamirškite pasiimti jų į gimdymo namus!

Kuo ši liemenėlė ypatinga? Su ja labai patogu žindyti kūdikį. Jos nereikia nusirengti, nes kaušeliai prasisega. Be to, šias liemenėles siuva taip, kad net ir žindymo momentu jos „dirbtų savo darbą“ – prilaikytų krūtinę. Juk pradėjus gamintis pienui, krūtinė dar pasunkėja ir padidėja.

Kaip išsirinkti tinkamą?

Kaip ir liemenėlė nėščiosioms, žindymo liemenėlė turi turėti platesnę apimties juostą, plačias reguliuojamas petnešėles. Tačiau ypatingą dėmesį skirkite kaušeliams. Jie turi būti atsegami greitai ir patogiai – viena ranka (nes kita ranka jūs laikysite išalkusį mažylį). Paprastai kaušeliai atsisega iš viršaus - žemyn, tačiau būna įvairių modelių, pvz. užtrauktuku atsegama iš apačios. Kai kuriuose modeliuose apnuoginama visa krūtis, o kituose – tik speneliai. Vidinė kaušelių pusė turi būti minkšta, geriausia – medvilninė ir be siūlių. Jei jau siūlių yra, jos jokiu būdu neturi eiti per spenelio zoną. Per dieną krūtų pilnumas pasikeičia keletą kartų – tai padidėja, tai sumažėja (prieš ir po maitinimų). Tiesa, kaušelių apimtis turi būti tokia, kad į juos dar tilptų specialūs įdėklai, sugeriantys pieno lašelius. Kai kuriuose liemenėlių modeliuose būna specialios kišenėlės, prilaikančios įdėklus, kad šie nenusmuktų.

Medžiaga, iš kurios pasiūta liemenėlė, turi būti pralaidi orui, nesulaikanti drėgmės, nealergizuoti odos. Geriausia – 90-95% medvilnės. Deja, jos greičiau susidėvi. Todėl dažniau pasitaiko liemenėlių, pasiūtų iš naujos kartos audinių (microfiber, micromodal, meril, taktel), kurie gerai priglunda prie krūtinės, yra malonūs, lengvai prižiūrimi ir ilgai nesusidėvi.

Miegui skirta liemenėlė

Jei nėščios moters krūtinė didėja labai intensyviai, jai prireiks liemenėlės ir nakčiai. Be jos neapsieis ir žindančios mamos, ypač pirmaisiais žindymo mėnesiais, kai pieno gaminasi daug ir gulėti su pilna, apsunkusia krūtine nepatogu, net skausminga. Pasijusite geriau, jei dėvėsite miegui skirtą liemenėlę ir naudosite įdėklus.

Ši liemenėlė neturi suformuotų kaušelių, yra besiūlė. Nei užsegimai, nei siūlės neturi spausti ir trukdyti miegui. Tačiau liemenėlė yra sukirpta taip, kad tinkamai prilaikytų krūtis. Ji turi platų, minkštą, besitempiantį diržą po krūtine, plačias petnešas (dažniausiai jos persikryžiuoja nugaroje ir suteikia papildomą efektą). Jos siuvamos iš gerai orą praleidžiančių audinių. Ši liemenėlė pakankamai elastinga ir reaguoja į apimčių pokyčius nakties metu.

Dydžiai

Nėščiosios ir maitinančios mamos liemenėlės turi būti „kaip tik“! Pernelyg aptempta liemenėlė ne tik nepatogi, bet ir pavojinga sveikatai: apsunkina kvėpavimą, traumuoja krūtinę; pernelyg laisva liemenėlė yra nenaudinga, nes neprilaiko krūtinės taip, kaip turėtų.

Prieš išsiruošdama į parduotuvę, pasimatuokite savo krūtinės apimtis (apimtį po krūtine (cm); apimtį per iškiliausias krūtinės vietas; skirtumas tarp šių dviejų dydžių nulemia kaušelių dydį).

Apimtis po krūtine (см)

63-67

68-72

73-77

78-82

83-87

88-92

93-97

98-102

103-107

108-112

113-117

Liemenėlės dydis

Europa

65

70

75

80

85

90

95

100

105

110

115

Didžioji Britanija

30

32

34

36

38

40

42

44

46

48

50

Antrasis dydis – krūtinės apimtis per iškiliausius taškus. Šio dydžio ir apimties po krūtine dydžio skirtumas nulemia kaušelių dydį.

Krūtinės apimties ir apimties po krūtine dydžių skirtumas

13 см

A

Atitinkamas kaušelių dydis

15 см

B

17 см

C

19 см

D

21 см

E

23 см

F

25 см

G

27 см

H


Miegojimui skirtų liemenėlių dydžiai dažniau atitinka ne įprastų liemenėlių dydžius, o viršutinių drabužių dydžius:

S

M

L

XL

42-44

44-46

46-48

48-50

Liemenėlės parduodamos ne tik specializuotose parduotuvėse, jų galite rasti ir vaistinėse, turguje, internetinėse parduotuvėse. Žinoma, geriausia tokį pirkinį pasimatuoti ir gauti profesionalo konsultaciją. Rinkdamasi liemenėlę neskubėkite.

Sėkmingo ir patogaus žindymo!