Pasaulyje suskaičiuojama nuo 70 iki 80 milijonų dvynių porų;
Identiškų dvynių net encefalogramos panašios (smegenų aktyvumo ar struktūros grafinis vaizdas);
18-22 proc. dvynių kairiarankiai (ne dvynių tarpe šis procentas yra vos 10).
Dvyniai unikalus gamtos stebuklas. Kas gali sužavėti labiau, nei du lyg vandens lašai panašūs mažyliai? Dvyniai visais laikais žmonijai atrodė paslaptingas, neįprastas ir nekasdienis reiškinys. Dėl šio išskirtinio dėmesio dvynukus nuo pat ankstyvos vaikystės supa kiek kitokia atmosfera. Tik vienodumas ir išskirtinis dėmesys kartais daro ne per geriausią įtaką tiek vaikams, tiek juos auginantiems tėvams.
Pirmoji problema: Išsunkta mamytė
Net ir vieno vaikučio gimimas didžiulis stresas, atsakomybė ir daugybė rūpestėlių. O jei mažyliai du? Nebijokite prisipažinti sau ir aplinkiniams, kad jums reikia pagalbos. Jūs turite turėti galimybę skirti šiek tiek laiko tik sau, ramiam poilsiui, bent 1 dieną per savaitę. Dar nėštumo metu pradėkite ieškoti auklės, pagalbininkės. Vaikams reikia sveikos ir laimingos mamytės!
Antroji problema: Vienodi, ar unikalūs?
Daugelis aplinkinių mėgsta pabrėžti dvynių vienodumą, priima juos kaip vieną, ignoruodami skirtumus, šaukdami abu pavarde ir t.t. Dvyniai ankstyvame amžiuje, o kartais ir vėliau, beveik neišsiskiria, kartu žaidžia, skaito tas pačias knygas, mėgsta vartoti mes vietoje aš ir t.t. Atsiranda visiškas susitapatinimas su savo partneriu dvyniu, troškimas niekuo nesiskirti, o tai lėtina asmenybės vystymąsi.
Kad išvengtų šių nepageidaujamų reiškinių, tėvai nuo pat pradžių turėtų:
- skatinti kiekvieno vaiko savojo aš suvokimą, nepriklausomybę;
- pastebėti jų tarpusavio skirtumus;
- kviesti kiekvieną vardu ir elgtis kaip su dviem skirtingais individais.
Pageidautina, kad vaikai turėtų skirtingus žaislus, aprangą, loveles ir t.t. Tai, žinoma, nelengva, tačiau bent nedidelių skirtumų turėtų būti.
Trečioji problema: O mums nieko daugiau nereikia!
Dvyniai laimės kūdikiai! Šalia visada yra artimas žmogus, kuris supranta tave iš pusės žodžio, žino visas tavo problemas, su juo visada gali pabendrauti ir pažaisti. Kartais dvyniai taip įsigilinę vienas į kitą, jog nemato reikalo bendrauti su kitais žmonėmis. Kartais kyla bendravimo problemų su bendraamžiais, suaugusiais ir net tėvais. Kartais jie susikuria vadinamąją autonomišką kalbą, kuri yra nesuprantama aplinkiniams. Tai nėra blogai, tačiau reikia stebėti, ar formuojasi ir taisyklingi kalbiniai įgūdžiai.
Kad dvyniai imtų domėtis ir kitais žmonėmis, reikia kartas nuo karto juos pasidalinti ir pabūti atskirai, pvz. tėtis su Tomu eina į parką, o mama su Domu apsipirkti. Taip pat galima paeiliui juos vesti į darželį, kad priprastų bendrauti su kitais vaikais. Tačiau būkite atidūs: pirmieji dvynių išsiskyrimai gali būti labai skausmingi, reikėtų pasitarti su psichologu.
Ketvirtoji problema: Už ką mus myli?
Išskirtinis aplinkinių dėmesys dvyniams gali sudaryti įspūdį, kad vienintelis patrauklus jų bruožas vienodumas. Dažniau pabrėžkite kiekvieno jų unikalumą. Padėkite jiems atsiskleisti, pamilti save kaip individualybę.
Penktoji problema: Asmeninė erdvė
Viskas bendra: tėvai bendri, žaislai bendri, draugai bendri ir pomėgiai bendri. Sąrašą galima būtų tęsti dar ilgai... Palaipsniui net mintys ima sutapti. Tai nėra blogai, tačiau kiekvienam vaikui labai svarbu turėti savo asmeninę erdvę. Tai gali būti savas kambarys, sava dėžė daiktams. Atskirdamas savus daiktus nuo kitų, vaikas mokosi išskirti save iš kitų, ir dar jis mokosi dalintis. Jis pats priima sprendimą: duoti broliui meškiuką, ar pasilikti sau. O gebėjimas dalintis gyvenime labai praverčia.
Ant rankų dabar sūpuojate iškart du mažylius? Jumyse persipina įvairiausi jausmai: tai dvigubas (o gal trigubas) džiaugsmas, rūpestis, nerimas ir dviguba Laimė! Sėkmės! Kviečiame diskutuoti su kitais dvynius auginančiais tėveliais Supermama.lt Forume "Gausi mūsų šeimynėlė"
Šaltinis: uaua.info