O čia keletas patarimų, kaip supaprastinti ir pagreitinti šį procesą.
- Jei didysis noras užeis nepalankiu jums metu, diplomatiškai įtikinkite vaiką, jog šį kartą dar aprengs mama, bet savaitgalį jis rengsis pats.
- Savaitgalį surenkite tikrą drabužių paradą. Tegu mažylis pats apsirengia eiti į lauką, svečius, pasirenka norimus drabužių derinius. Nepamirškite pažiūrėti, kiek tai užtrunka. Nieko nepadarysi, darbo dieną teks būtent prieš tiek minučių atsikelti anksčiau - taip išvengsite streso.
- Skatinkite vaiką aprenginėti ir nurenginėti lėles ar meškučius. Tam puikiai tiks jo kūdikystės drabužėliai.
- Nekritikuokite vaiko, kai šis apsirengs "į pievas". Svarbu, kad vaikas gerai jaustųsi, būtų pagiriamas, o kitą kartą jam rengiantis jau bus galima švelniai patarti, kaip tą padaryti geriau.
- Vaiko apranga turi būti PAPRASTA. Vaikas tikrai lengviau užsimaus kelnes su gumele, nei vargs su džinsų užtrauktukais ir sagomis. Megztinius ir džemperius geriausia rinktis maunamus per galvą. Ilgos sagų eilės - vaikams sunkiai įveikiama užduotis. Lengviausia mažyliams apsiauti batus su kibiomis juostelėmis. Tik gerai įgudę jie sugebės užsirišti batų raištelius. Beje, parduotuvėse jau galima rasti spyruoklinių batų raištelių, kurių nereikia užsirišti.
- Vaikui reikia paaiškinti, jog tik rūbų išvirkščiojoje pusėje būna etiketė, o megztuko piešinėlis yra priekyje. Taip mažylis supras, ar rūbą apsivilko teisingai.
- Sudėtingesnis dalykas - batai. Viena mama ant lipnaus popieriaus nupiešė dvi akytes ir priklijavo ant batų. Vaikas žinojo, kad batus reikia apsiauti taip, jog akytės žiūrėtų viena į kitą.
Pagaliau jūsų vaikas išmoko rengtis pats. Bet tai vis tiek bus ilgas procesas. Siūlome dar kelis patarimus, kaip užsiėmimą paskubinti:
- Neparodykite vaikui, jog nervinatės. Jei jūs rami - jūsų vaikas irgi bus ramus.
- Pasiruoškite rūbus iš anksto. Tegu jie visi būna vienoje vietoje.
- Mažyliui vos pradėjus rengtis, nepareikškite, jog išeinate po penkių minučių. Tai jį tik per daug sujaudins.
- Niekada neklauskite: "Ar nori rengtis šią striukę?" Tai lemia atsakymą "Ne!" Tiesiog paduokite striukę ramiai kalbėdama, kur kartu eisite ir ką veiksite.
- Jei vis dėlto vaikas atsisako striukę rengtis, nesibarkite ir nepykite, o paimkite ją į rankas. Galės apsivilkti, kai sušals.
Šaltinis: Mažylis, 2004 Nr.10