{mosimage}Neretai mažyliai neleidžia ramiai pasikalbėti ir pertraukinėja suaugusius, kai šie kalbasi telefonu, susitinka su draugais ir pan. Kodėl būtent tokiais momentais jiems prireikia surasti dingusį žaislą, pasekti pasaką ir t.t.? Vaikai pertraukia suaugusių kalbas dėl pačių įvairiausių priežasčių: vieni nori atsidurti dėmesio centre, kiti taip elgiasi iš impulsyvumo, ar neišsiauklėjimo.


Mažamečiai vaikai pertraukinėja suaugusius, nes mano, kad pasaulis sukasi tik aplink juos. Apie 7-uosius gyvenimo metus vaikai jau turėtų būti atpratinti nuo šio „žalingo įpročio“ ir mokėti gražiai elgtis.

Mokykite savo vaikus nepertraukti suaugusiųjų (o ir savo pašnekovų taip pat).

Visos mamos žino, kaip sunku pasikalbėti su kuo nors telefonu, kai aplink zuja mažyliai. Keletas praktiškų patarimų:

- prieš skambindami telefonu, būtinai pasiūlykit mažyliui įdomų užsiėmimą. Kol jis žaidžia ar skaito,  galėsite ramiai pasikalbėkite telefonu;
- būtinai sureaguokite į vaiko prašymus, jei jis prieina prie jūsų, kol kalbate telefonu. Pasakykite, kad tuoj jam padėsite, tik pabaigsite pokalbį.
- pagirkite vaiką už gražų elgesį, kaskart, kai jis jūsų nepertraukė ir susirado užsiėmimą pats. 

Atkreipkite dėmesį, ar jūsų mažylis nepertraukinėja savo bendraamžių draugų, arba sesės, brolio. Jei paaiškėjo, kad vaikai neleidžia vienas kitam žodžio pasakyti, išdėstykite jiems pagrindinę taisyklę: „mūsų šeimoje pertraukinėti vienas kitą griežtai draudžiama.“

Neverta laukti, kol vaikai ims patys gražiai elgtis ir nepertraukinės pokalbių. Apsišarvuokite kantrybe ir kaskart, kai tik jus pertraukia, mokykite kultūringo elgesio ir pagarbos.

Jei ką tik grįžote į namus, kur jūsų laukia išsiilgęs mažylis, ir sulaukėte labai svarbaus skambučio, nesistenkite nuraminti vaiko tyliai šnypšdami jam, kad dabar netrukdytų, antraip bus nubaustas. Tokiu atveju įspėkite vaiką, kad skambutis yra labai svarbus, o už 10 minučių jūs skirsite visą savo dėmesį vien tik mažyliui. Tik pabaigsite pokalbį. Neignoruokite vaiko prašymo ir nebarkite jo, kad nutiltų.

Šaltinis: efamily.ru