Britų mokslininkai iš Liverpulio John Moores universiteto teigia, kad kas dvidešimt penktas tėtis augina ne savo vaiką. Šios išvados jie priėjo atlikę tyrimą ir išanalizavę genetinių testų rezultatus. Tyrimo išvados publikuojamos žurnale “Epidemiology and Community Health”.

Profesorius Markas Bellis teigia, kad tėvystės neatitikimo rodikliai neįtikėtinai dideli.

Per pastaruosius dešimtmečius Didžiojoje Britanijoje  atliktų tėvystės testų skaičius išaugo dešimteriopai. Dabar kasmet atliekama nuo 8900 iki 20 000 tyrimų. Iš jų apie 5000 testų atliekami Agentūros (Child Support Agency) prašymu, kai sprendžiamas pašalpos vaikui mokėjimo klausimas. Visais kitais atvejais genetiniai tyrimai atliekami norint išsiaiškinti paveldimas ligas arba dėl socialinių priežasčių.

Pasak profesoriaus, tėvui sužinojus, jog ne jis yra vaiko biologinis tėtis, pasekmės būna liūdnos: skiriasi šeimos, abu partnerius užgriūva psichologinės problemos ir ypač neigiamai tai paveikia vaiką.

Neretai žmonės patys, savo valia užsisako šitokį tyrimą ir atsakymą apie rezultatus gali gauti paštu. Tačiau tokiu atveju gyvybiškai svarbi žmonėms informacija gaunama be jokių paaiškinimų bei įspėjimų apie tolimesnes pasekmes. Šiuo metu ekspertai sprendžia klausimą, ar neįvesti tvarkos, kad tėvystės testui atlikti reikėtų gauti atitinkamos tarnybos siuntimą.

Šaltinis: mednovosti.ru