Baseino vanduo, dėl įvairių specialių papildomų priemaišų, neigiamai veikia žmogaus odą. Tačiau belgų mokslininkų atlikti tyrimai parodė, jog jis gali išprovokuoti dar ir bronchinę astmą!
Tyrėjų duomenimis, įvairiose Europos šalyse, sulig kiekvieno uždaro plaukiojimo baseino įrengimu šimtui tūkstančių gyventojų,  2-3 proc. padaugėja vaikų, sergančių astma ir kitomis kvėpavimo takų ligomis.

 

Ta pati mokslininkų grupė jau anksčiau yra pateikusi atliktų tyrimų rezultatus, jog baseinų dezinfekcijai naudojamos chloro kalkės sureaguoja su prakaite bei šlapale esančiomis medžiagomis; taip susidaro ir uždaro baseino ore tvyro kenksmingos plaučiams dalelės. Tuomet vaikų, lankančių uždarus baseinus, plaučiuose mokslininkai aptiko padidėjusį proteinų kiekį, kurių didesnė koncentracija sugeba pažeisti plaučių audinių ląsteles.

Naujausiame mokslininkų darbe buvo tiriamas 190 tūkst. (13-14 m.) vaikų, gyvenančių įvairiose Europos šalyse, sergamumas dusuliu, astma, alerginiu rinitu, atopine egzema, šienlige. Gauti duomenys buvo palyginti su vidutiniškai 100 tūkst. gyventojų tenkančiu uždarų baseinų skaičiumi tose šalyse. Šis rodiklis įvairiuose skirtinguose regionuose varijuoja priklausomai nuo ekonominio šalies ir infrastruktūros išsivystymo. 

Vis dėlto, net ir atkreipus dėmesį į tam tikrus faktorius (gyventojų gerovė, šalies klimatas, aukštis virš jūros lygio), visuose regionuose nustatytas glaudus ryšys tarp padidėjusio sergamumo minėtomis kvėpavimo takų ligomis bei įrengtų vaikams baseinų skaičiaus.
Pasak mokslininkų, vaikų sergamumas astma padidėjo  2,7 proc., kitomis kvėpavimo organų ligomis – 3,39 proc.

Tyrėjai įsitikinę, jog per pastarąjį dešimtmetį Europoje užfiksuotas padidėjęs sergamumas astma bent iš dalies yra susijęs su kenksmingomis medžiagomis, naudojamomis baseinų dezinfekcijai.

Šaltinis: MIGnews.com