{mosimage}Staigios kūdikių mirties sindromo atveju vienu svarbesnių rizikos faktorių yra tėvų rūkymas. Tėvų rūkymas susijęs ir su padidėjusiu vaikų respiracinių susirgimų skaičiumi: bronchito, peršalimo ligų, plaučių uždegimo ir pan.
Dar 1970 m. atlikti tyrimai parodė, kad naujagimiams ir vaikams, kurie auga namuose, kur yra veikiami tabako dūmų, dažniau nustatomi respiraciniai susirgimai ir kvėpavimo takų infekcijos.

· Rūkančių tėvų mažyliai du kartus dažniau serga kvėpavimo takų ligomis;
· Rūkalių vaikai du kartus dažniau serga astma;
· Viena trečioji visų kurtumo atvejų priežastis gali būti tėvų rūkymas;
· Pasyvus rūkymas vaikystėje gali būti priežastimi to, kad suaugus išsivysto chroniniai obstrukciniai kvėpavimo takų bei vėžiniai susirgimai.
· Nėščiosios rūkymas ir mamos rūkymas gimus kūdikiui vienas svarbiausių faktorių staigios kūdikio mirties atveju, kurios galima buvo išvengti.

JAV staigios kūdikių mirties sindromo (iki 1 m. amžiaus) priežastis dažniausiai yra motinos aistra cigaretėms.

Tyrėjai paskaičiavo, kad kasmet JAV mažiausiai 6200 vaikų miršta dėl tėvų rūkymo. 2800 mirčių susiję su per mažu naujagimių svoriu, nes nėščiosios rūkė, 2000 mirčių – dėl staigaus kūdikių mirties sindromo, sukelto tabako dūmų, 1100 mirčių dėl kvėpavimo takų infekcijų, 250 mirčių dėl gaisrų, kurie kilo dėl neatsargaus rūkymo, neatsargaus elgesio su degtukais ir žiebtuvėliais, 14 mirčių dėl astmos.
Be to, dėl tėvų rūkymo kasmet 5,4 mln vaikų suserga astma, infekciniais ausų uždegimais.

Tyrimo rezultatai, publikuoti žurnale “Pediatrics”, parodė, kad nuo 40 iki 60 proc. visų astmos, bronchito, dusulio ankstyvoje vaikystėje atvejų sukelti tabako dūmų poveikio.

Šaltinis: contact.tobinfo.org