{mosimage}Vargu ar kas galėtų paprieštarauti, kad moterys ir vyrai, sprendžia tas pačias problemas skirtingai. Pasirodo visa tai paaiškinama ne tik ypatinga vyriška ar moteriška psichologija, bet ir tam tikrais skirtumais smegenų sandaroje.
Turint galvoje tą faktą, kad pilkoji masė tai daugiausia nervinės ląstelės, tai yra smegenų struktūriniai elementai, apdorojantys informaciją, o baltoji masė neuronų šaknelės, perduodančios informaciją, vaizdas aiškėja ir darosi labai įdomu.
Remiantis mokslininkų gautais duomenimis, galima daryti išvadą, kad vyrų ir moterų smegenys turi visiškai skirtingą fiziologiją jos panaudoja skirtingus bazinius principus apdorodamos ir analizuodamos gautus signalus, o taip pat skirtingai reaguoja į stimulus sprendžiant abstrakčius uždavinius.
Tyrinėtojai pastebėjo ir kai kuriuos kitus vyrų bei moterų galvos smegenų skirtumus, kurie paaiškina skitingų lyčių atstovų elgesio ypatumus. Pasirodo, moterims sprendžiant loginius uždavinius, suaktyvėja smegenų žievės zonos, esančios kaktos srityje ten, kur yra judesių kontrolės, emocijų ir kalbos centrai.
Specialistų nuomone, tai paaiškina didesnį moterų emocionalumą, o taip pat polinkį priimti ne logiškus, o emocinius, jausmų padiktuotus sprendimus. O štai vyrų loginiai centrai pirmiausiai glaudžiai susiję su zonomis, atsakingomis už išorinių stimulų apdorojimu. Būtent dėl to, mokslininkų nuomone, vyrai linkę labiau pasverti visus faktorius ir priimti motyvuotus, logiškus sprendimus.
Vertindamas gautus rezultatus, vienas tyrimo autorių, psichologas prof. R.Chejeris pastebėjo: Jokiu būdu nenorime pasakyti, kad moterys turi mažiau intelektinių gebėjimų už vyrus, ar atvirkščiai. Bet faktas yra faktas vyrų galvos smegenų sandara iš principo skiriasi nuo moterų galvos smegenų sandaros. Ir net jei moterys ir vyrai vienodai efektyviai išsprendžia jiems pateiktas užduotis, jie naudojasi visiškai skirtingais algoritmais.
Šaltinis: km.ru