{mosimage}Ar būna idealių žmonų? Ieškodami atsakymo, daugelis ilgam prityla, liūdnai prisimindami karčią savo draugų ir pažįstamų vedybinio gyvenimo patirtį. Kai kurie linksmai aiškina, jog tikrai būna – ir pateikia pavyzdžių iš vaikų darželio laikų ar populiarios melodramos. Bet įdomiausia tai, kad „idealios žmonos“ sąvoką kiekvienas suvokiame visiškai skirtingai.

Kokia ji – ideali žmona? Kokia ji turi būti, kad vyras galvotų: „Taip! Ji iš tiesų ideali moteris!” , nepaisant jos išvaizdos ir polinkio šeimininkauti namuose? Nekreipiant dėmesio į populiarų posakį „priešingybės traukia viena kitą“, praktika rodo, jog dauguma mūsų ieškome partnerių, kurie kažkuo būtų panašūs į mus. Ne tiek svarbu kuo – humoro jausmu, protu ar apsukrumu, bet tai, ką mes vertiname savyje, esame linkę pastebėti ir kitame žmoguje. Tad kokia tu turi būti, kad tavo partneris būtų toks pat tobulas, santykiai klostytųsi optimaliausiai ir tu pati galėtum pretenduoti į „idealios žmonos“ nominaciją?

     Ieškodami atsakymo, apklausėme keletą vyriškių: rezultatai pranoko lūkesčius! Skirtingi vyrai vertina absoliučiai skirtingus dalykus ir idealu laiko visiškai skirtingus moterų tipus.

     Vytis, 25 m., aktorius: „Idealių žmonų nebūna. Bet yra idealių vyrų, šalia kurių moteris tampa idealia. Labai tikiuosi, kad mano žmona niekada nepavirs namų šeimininke. Neįsivaizduoju, kaip ji galėtų sėdėti užsidarius tarp keturių sienų , virti man sriubą, plauti kojines,  lyginti marškinius ir siuvinėti inicialus ant mūsų pagalvių!“

     Lukas, 27 m., juristas: „Aš įsimylėjau ją, kaip nepataisomą „vakarėlių liūtę“,  kuriai linksmybės svarbiau už viską! Ir jeigu ji staiga pasikeistų, aš nežinau, kaip reiktų su ja gyventi“.

     Tomas, 32 m., verslininkas: Mano žmona yra mano, ir tiktai mano. Jeigu jai neužtenka mano dėmesio, vargu ar mes galime gyventi kartu. Moteris, kurią traukia ir kiti vyrai negalėtų  sudominti manęs ir tapti mano žmona.“

     Idealios moters paveikslas dažniausiai mums peršamas kino, populiarių žurnalų, „damų“ literatūros kūrinių ir pan. Neretai mes tampame „telenovelinių“ šablonų įkaitais. Skirtumas tarp savojo „aš“ ir deklaruojamo idealo daugeliui merginų sukelia stresą. Jei nuolat save su kažkuo lyginsi, būtinai atsiras vis naujų ir naujų trūkumų...

     Idealūs žmonės (kaip ir santykiai) – subjektyvi sąvoka. Tai, kas vienam žmogui atrodo idealu, kitam gali pasirodyti tik pilka vidutinybe. Neskubėkite savęs kaltinti už tai, kad nemokate gaminti maisto, kad nepraktikuojate Kamasutros, kad nenorite lyginti vyriškų marškinių, tiesiog pamąstykite apie tai, kad tokia, kokia esate, kažkam atrodote žavinga! Net jei netelpate į jokius standartus...

     Tradicinis mitas „ideali žmona“ gyvuoja per amžius, ir turi gana aiškius kontūrus.
 
     Pirmas mitas – virtuvė:
Mergina  (=ideali žmona) būtinai privalo mokėti ir mėgti gaminti valgį, o svarbiausia – daryti tai nuolat. Žodis „gaminti“ visai nereiškia pašildyti pusfabrikačius, išvirti dešreles ar užsakyti picą į namus! Tai gebėjimas pasiūlyti šeimai sveiko, pilnaverčio, įvairaus maisto.
Be abejo, skaniai gaminti – stulbinantis įgūdis, bet jei gamini tik todėl, kad taip pridera, o vyrui tai atrodo būtinybė, turi labai daug šansų pavirsti irzlia namų šeimininke.

     Antras mitas – darbas:
Žmona – tai praktiškai profesija. Tačiau yra manančių, jog tai ir yra pagrindinė moters profesija. Visa kita – antraeiliai dalykai. Jei jūsų šeimoje finansiniai klausimai nėra pirmoje vietoje, tuomet tradicinė vyriška pozicija yra maždaug tokia: „ Aš neprieštarauju, kad žmona dirba, reikia gi jai kažkuo užsiimti.“ Apie tai, kad „ideali žmona“ galėtų realizuoti save už šeimos ribų, negali būti ir kalbos. Jos tikrasis darbas: tvarkytis, skalbti, lyginti, laistyti, siurbti, gaminti... Tam yra namų tvarkytojų? - Tuomet, ji turi pasiimti vaiką iš darželio, nuvežti į būrelius, su vyresniais paruošti namų darbus, pamaitinti augintinius, išvesti juos į lauką. Tam yra auklės? - Na, tuomet paprasčiausiai nupirkti vakarinius laikraščius, pasipuošti ir megzti, laukiant iš darbo grįžtančio vyro...
 Būti mylinčia ir atsidavusia žmona – tai nuostabu, bet ar gali bent minutei įsivaizduoti, kas nutiks, jei judu išsiskirsite, kas tau liks, jei be jo daugiau nieko neturi?..

      Trečias mitas – laisvė:
Nuo to momento, kai du žmonės užregistruoja savo santuoką, visas pasaulis aplink pasikeičia. Daugiau nebelieka „jo draugų“ ir „jos draugių“ (arba atvirkščiai), jo užsiėmimų ir jos hobių. Automatiškai viskas tampa bendra. „Ideali žmona“ gali viena išeiti į mergvakarį, jei tik jis suplanuotas labai iš anksto, ir ji pažada, kad jame nebus striptizo šokėjo. Kalba eina ne apie draudimus, o apie negalėjimą įsivaizduoti, kaip galima linksmintis visą naktį  klube be savo antros pusės, savaitgalį praleisti seno gero draugo sodyboje, išvykti poilsinių atostogų be vyro...
     Tradicinė „ideali žmona“ gyvena savo vyro interesais. Vyras – sąžiningai užkariautas ir atidžiai saugomas trofėjus. Ar daug pažįstate moterų, savo laiką, jėgas ir energiją atiduodančių ne šeimai?..

     Ketvirtas mitas - vyrai:
“Idealios moters“ gyvenime gali būti tik vienas vyras – jos sutuoktinis. Bendravimo su kitais vyriškos lyties atstovais – minimumas, jokių susitikinėjimų su senais draugais, ypač buvusiais meilužiais. Jos biografija tiksliai atsidalina į dvi dalis – „iki“ ir „po“ vestuvių. Vyrai „iki“, buvo reikalingi kaip priemonė, vyrai „po“ – nebeaktualūs. Būti ištikima žmona – nuostabu, bet ar tu pasiruošusi visatos ribos susiaurėjimui iki vieno vyriškio kontūro?..

     Panašu, kad „ideali žmona“ iš tiesų yra tik mitas, ir ne pats geriausias. Gali mėginti laikytis tradicijų ir prisitaikyti prie jo, bet gali susikurti ir savas žaidimo taisykles. Tuomet tapsi ne tiek idealia, kiek unikalia žmona, o sąvokai „ideali žmona“ suteiksi individualių prasmių...

Šaltinis: kleo.ru