{mosimage}Sveiki!
Gražina Sviderskytė:
“Po Dariaus žūties mažylis mums – it žiburėlis”
“Labai džiaugiuosi, kad su Dariumi gyvenome visa jėga ir nieko neatidėliojome kitam sezonui, penkmečiui ar dešimtmečiui. Jei nebūtume gyvenę kiekvieną dieną, o tik planavę, dabar aš nieko neturėčiau”, - sako Gražina, viena auginanti devintą mėnesį einantį sūnelį Darių.

Sveikata
Metas stiprinti imunitetą
Ruošk roges vasarą - ši patarlė labai tinka ir kalbant apie vaikų imunitetą. Gerai, jei jau suskubote pasirūpinti savo mažylio atsparumu ligoms ir ligelėms, jei visą vasarą jį grūdinote ir ruošėtės artėjančiam ligų sezonui. Jei dar ne, dabar pats metas tuo susirūpinti. Ne viena mama jau dabar nerimauja, kaip reikės išvengti ligų, kai vaikas pradės lankyti vaikų darželį ar mokyklą.

Karpos – nešvarių rankų liga
Rudeniop ant vaiko rankų ar pėdų galite aptikti suragėjusių mazgelių – karpų. Visai neatsitiktinai būtent šiuo metų laiku jos pasirodo, nes vasara - palankus metas karpoms plisti. Iš pažiūros nekalti spuogeliai išties nėra pavojingi, bet gana skausmingi. Todėl labai svarbu žinoti, kaip gydomos karpos ir kaip jų išvengti ateityje. Konsultuoja pediatrė Aurika Jurevičienė.

Vasara stiklainėliuose
Per vasarą užderėjusias gėrybes norėtųsi valgyti kuo ilgiau, tad suskumbame rūpintis žiemai skirtomis atsargomis. Mamos vis dažniau svarsto, kaip pagaminti konservus ne tik skaniai, bet ir taip, kad būtų išsaugota kuo daugiau vitaminų bei naudingųjų maisto medžiagų. Dietologė Edita Gavelienė pataria, kokį atsargų kaupimo būdą. Verta rinktis.

Pirmieji gyvenimo metai
Antrasis mėnuo:
nakties magija, euforija ir pirmoji šypsena
Tęsiame pasakojimą apie redakcijos kūdikį Junių. Šįkart – antrojo mėnesio vargeliai ir džiaugsmeliai bei kūdikio raida.


Viskas apie vaiką:
0-1 metai
Kai kūdikis verkia

Nėra mamos, kuri nesusirūpintų išgirdusi savo vaiko verksmą. Suprantama, nes verksmas pirmaisiais gyvenimo mėnesiais vienintelis kūdikio būdas bendrauti su aplinkiniais. Taigi jei mažylis verkia, jis kažką nori jums pasakyti.

1-2 metai
Kodėl jie laužo žaislus?

Ne viena greit dvejų metukų sulauksiančio mažylio mama skundžiasi, kad jos vaikas beveik visiškai nemoka “normaliai” elgtis su žaislais - juos tik mėto, laužo ar išardo. Kodėl taip yra ir kaip elgtis mamai?

2-3 metai
Jis mane muša!
Visos mamos daugiau mažiau žino, kaip elgtis, kai tarpusavyje mušasi vaikai. Nejauku pasidaro tuomet, kai vaiko agresijos objektu tampa pati mama ar tėtis. Suprasti, kodėl vaikai jus muša, bus lengviau psichologei Eglei Kodikienei pakomentavus tokio elgesio priežastis.

3-4 metai
Tėti, tu mano mamas
Trimečių kalba – išties nenuspėjama. Tokio amžiaus vaikų kalba tobulėja labai greitai, todėl jie ima žerti kalbos “perliukus”. Kai kurie mažyliai pradeda kalbėti ypač netaisyklingai. Apie tai lemiančias priežastis pasakoja logopedė Jurga Šimaitienė.

4-5 metai
Žaidimai pagal temperamentą

“Eik žaisti”, - dažnai pasakome savo vaikui, kai esame užsiėmę. Tačiau tokiam reikalavimui paklūsta tikrai ne kiekvienas. Kodėl vieni vaikai gali valandų valandas žaisti vieni, o kitiems reikia draugijos? Pasirodo, viso to kaltininkas yra vaiko temperamentas.

5-6 metai
Reklamos nelaisvėje
Psichologė Eglė Kodikienė svarsto apie reklamos įtaką vaikams. Pasirodo, be neigiamų savybių, yra ir teigiama reklamos pusė.

Pagrindinė tema
Žindymo ABC
-Taisyklinga žindymo technika
- Patarimai, kaip prižiūrėti krūtis 
- Kaip suprasti, ar mažyliui užtenka pieno
- Ką valgyti maitinančiai mamai ir ko atsisakyti
Temos konsultantė neonatologė docentė Nijolė Drazdienė.

Vartotojo gidas
Kūdikio kosmetikos krepšelis
Rinktis kūdikio priežiūros priemones – neapsakomas malonumas. O kad neprisipirkti per daug ar netinkamų – patars pediatrė Aurika Jurevičienė.

Verta žinoti
Geriausių Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų reitingai

Tiems, kuriems svarbu, kur leisti vaiką mokytis, pateikiame naujausią geriausiųjų Lietuvos gimnazijų ir vidurinių mokyklų reitingų sąrašą. Jis sudarytas pagal tai, kiek abiturientų baigė mokyklą ir kiek iš jų buvo pakviesti studijuoti į aukštąsias mokyklas bei prestižinius pasaulio universitetus.

Auklėjimas
“Užuojauta yra viena geriausių charakterio savybių, kurią galima pradėti ugdyti vaikui nuo pat ankstyvos vaikystės. Tik nereikėtų painioti užuojautos su gailesčiu. Užuojauta yra ne tik jausmas, bet ir veiksmas. Kad ir kaip būtų, kiekvienam žmogui yra įgimtas noras padėti ir būti naudingam. Vadinasi, reikia vaiką tik išmokyti, kaip įgyvendinti norą padėti”, - edukologė Austėja Landsbergienė imasi gvildenti itin subtilią temą.

Mamos sveikata
Gimė gražus ir sveikas mažylis. Rodos, ko daugiau reikia… Tačiau pogimdyminę euforiją netrukus pradeda temdyti nuotaikų kaita, ašarų upeliai, miego trūkumas, apatija, nerimas. Kas iš tiesų atsitiko ir kada tai baigsis? Gydytojas seksopatologas Viktoras Šapurovas teigia, jog pogimdyvinė depresija kamuoja apie 70-80 procentų pagimdžiusių moterų.

Mamų  klubas
Pinigai – nevaikiškas daiktas
Klubo mamos diskutuoja gan sudėtinga netgi suaugusiesiems tema – apie vaikų pažintį su pinigais.

Nėštumas
Specialusis projektas: Nėštumo dienoraštis
Trys skirtingos patirtys
Kai gatvėje ar moterų konsultacijoje prasilenkia dvi nėščios moterys, jos visuomet atkreipia dėmesį viena į kitą. Net nejučia ima lyginti: koks mano pilvukas ir koks jos, ką dėvime, kaip atrodome. Kūdikio besilaukiančios moterys ieško informacijos apie nėštumą ne tik tam, kad sužinotų “kaip būna”, bet ir tam, kad palygintų ar joms taip yra. Tikimės, kad trijų besilaukiančių moterų patirtis skirtingais nėštumo trimestrais ir gydytojos komentarai jums bus naudingi.

Nutrūkusi kelionė į pasaulį
Sutikusi džiaugsmingą žinią apie būsimąjį šeimos pagausėjimą, greičiausiai nė dienos nepraleidžiate be svajonių. Mintyse turbūt jau seniai nutapėte laukiamo kūdikio veidelį ir jau sukūrėte planus, kaip jį auginsite bei auklėsite. Tačiau net ir sėkmingai pastojus 10-15 proc. moterų nepavyksta išnešioti kūdikio. Į klausimą kodėl laukimo džiaugsmą kartais ima ir užtemdo netikėtas persileidimas, atsako akušeris ginekologas Rolandas Žiobakas.

Nuomonės
Kažkam šimtą kartų sunkiau negu tau

Lietuvoje yra beveik 12 tūkstančių jaunų šeimų, kuriose vienas arba abu tėvai neįgalūs. Vaikus jie augina patys. Paradoksalu, bet tai, kas mus gąsdina, jiems yra įprasta, viskuo, ko mes nemokame vertinti, jie džiaugiasi… Trys neįgalios mamos pasakoja savo gyvenimo istorijas.