{mosimage}Sveiki!
Loreta Sungailienė: puoselėti tradicijas yra… šiuolaikiška

Loretai Sungailienei, laidos “Gero ūpo” vedėjai, liaudies muzika – ne tik darbas, bet ir hobis. Dvidešimt aštuonerių etnomuzikologijos doktorantė, kad ir kur pasisuktų, pati sau niūniuoja sutartinių melodijas. Sūnelis Vilius, kuriam dabar septyni mėnesiai, liaudies muziką pamėgo dar gyvendamas mamos pilvelyje.

Sveikata
Lenk medį, kol jaunas

Vienas svarbiausių sveikos mitybos principų – valgyti laiku ir kelis kartus per dieną. Kad mažylis augtų sveikas ir išvengtų virškinamojo trakto ligų, labai svarbu tinkamai sureguliuoti jo mitybos režimą.
Didelės mažų širdelių bėdos
Kaskart, kai gydytojų lūpomis nuskamba žodis “širdis”, apima nerimas. Dažnai terminai, aiškūs medikams, būna nesuprantami ir gąsdinantys tėvus, ypač jei gydytojas neturi laiko išsamiau paaiškinti. Deja, ir literatūros tėvams šia tema beveik nėra, o medicininė dažniausiai interpretuojama klaidingai.

Kūdikių mitybos projektas
Kai vien pienelio jau nebegana

Mažylis auga ir tampa vis išrankesnis maistui, be to, vis dažniau taikosi pagriebti kokį skanėstą iš tėvelių lėkštės. Papildomo maitinimo subtilybėmis 8 ir 10 mėnesį dalijasi mamos, o jų patirtį komentuoja gydytoja.

Pirmieji gyvenimo metai: Devintas mėnuo
Promočiutės vaišės
Po ligų maratono Ingridos šeimai šis mėnuo buvo tikras atokvėpis.

Kūdikio priežiūra
Kūdikio raida nuo gimimo iki pusės metų

Nuo pat pirmųjų dienų stebime savo mažylio vystymąsi, todėl verta žinoti, ką kokio amžiaus kūdikis moka. Vis dėlto būtina atminti, kad kiekvienas kūdikis auga ir vystosi individualiai, o geriausiai mažylio psichomotorinį vystymąsi įvertins pediatras ir vaikų neurologas.

Viskas apie vaiką
0-1 metai
Nešiojimas svarbus kaip maistas

Kartą viena jau patyrusi mamytė mokė kitą neseniai pagimdžiusią mamą: “Tik nedaryk pačios didžiausios klaidos - nepradėk vaiko nešioti, nes pripras, iš rankų negalėsi paleisti”. Ar šis patarimas teisingas?
1-2 metai
Kai “negalima” – tuščias žodis

Mažyliui atsitojus ant kojų, tapo pasiekiami daiktai, kurie ropojant ir šliaužiojant buvo neprieinami. Namų “apačia” jau neblogai ištyrinėta, tad natūralu, kad įdomiausia tampa tai, kas padėta aukštėliau. O ten, žinia, pilna aštrių ir įkaitusių daiktų, kuriuos ne visuomet įmanoma pašalinti iš smalsaus tyrinėtojo akiračio…

2-3 metai
Užteks būti hipiu!

Ateina laikas, kai švelnūs pūkeliai, dengiantys kūdikio galvytę, tampa nevaldomomis kudlomis, ištįsta ilgomis sruogomis, tampa nelygūs, pradeda veltis, lįsti į akis. Ką gi – metas susipažinti su kirpykla.
3-4 metai
Kaip sukurti kūrybinį kampelį

Įrengdami mažyliui atskirą kūrybinę erdvę išspręsite net tris problemas: apsaugosite likusią
namų erdvę nuo galimų eksperimentų, turėsite gerokai daugiau laisvo laiko ir, svarbiausia, leisite mažajam pipirui nevaržomam išreikšti save.
4-5 metai
Kaip prisijaukinti RRRRRR?

Garsas R mūsų kalboje – vienas sudėtingiausių. Jeigu 4-5 metų mažylis jo dar netaria, reikėtų apsilankyti pas logopedą. Tartis koreguojama specialiais pratimėliais, retam kuriam prireikia rimtesnės pagalbos.
5-6 metai
Į parduotuvę – vienas?

Ar penkiametis šešiametis jau gali būti mamos pasiuntinukas, sulakstyti iki parduotuvės ir nupirkti reikalingą produktą? Be abejo, tai priklauso nuo individualios mažylio brandos, tačiau daugeliu atvejų – taip.

Pagrindinė tema: Alergijos ABC
Organizmo maištas – alergija

Auginantys alergišką vaiką žino, kokia tai nelengva dalia ne tik mažyliui, bet ir jo šeimai. Ši paslaptinga liga, kurios pažaboti mokslui kol kas nepavyksta, sparčiai plinta visame pasaulyje, taip pat ir mūsų šalyje. Tikimės, kad pasinaudojus gydytojos alergologės patarimais, tėveliams bus kur kas lengviau auginti alergišką vaiką.

Moters savaitgalio testas
18 rūšių margarinas: renkamės sveikiausią ir skaniausią

Dietologai margarino vaikams pataria duoti tik nuo trejų metų, bet dar būtų geriau keisti jį sviestu. Vis dėlto linkusiems teikti pirmenybę margarinui patariame, kaip išsirinkti kokybišką produktą.


Psichologija
Kas slepiasi po lovele?

Bijoti tamsos mažyliai pradeda sulaukę maždaug trejų metų. Tamsos baimė – natūralus vaiko psichologinę raidą lydintis reiškinys, dėl kurio tėvams nederėtų jaudintis ar jo sureikšminti. Svarbu atrasti tinkamą būdą mažyliui padrąsinti, jį palaikyti.

Vartotojo gidas
Kuo prilaikyti “arbūzą”?

Nėštumo “malonumus” galima palyginti su situacija, kai visur, kad ir kur eitumėte, kad ir ką veiktumėte, esate priversta kartu tampytis didžiulį sunkų arbūzą. Vienintelė mintis – kaip jį patogiau susipakuoti, kad ir arbūzas būtų saugus, ir laikyti būtų lengviau, kad nuovargis ir nepatogumai neužgožtų kitų gyvenimo džiaugsmų...

Testas

Kai šeimoje auga genijus

Kuris iš tėvelių nenorėtų, kad jų atžala taptų vienu protingiausių šios planetos gyventojų. Ir galbūt net nustelbtų iki šiol mokslo, muzikos ar politikos pasaulyje karaliavusias žvaigždes. Juolab kad ir psichologai mano, jog visi vaikai gimsta jau talentingi. Tik kiekvienas savaip. O tėvams tereikia tuos talentus surasti ir puoselėti. Atsakykite į testo klausimus ir žinosite, ar padedate savo mažyliui ugdyti jo stipriąsias savybes ir kiek šiam vystymuisi... trukdote.

Mamos sveikata
Į kovą su nereikalingais kilogramais

Dietologų teigimu, rimtai susirūpinti savo svoriu mama gali tik nustojusi maitinti kūdikį krūtimi. Kaip atsikratyti nėštumo metu priaugtų kilogramų? Ar laikytis griežtų dietų, o gal pakaktų pasportuoti?

Mamų klubas
Galimybė pabūti dviese: utopija ar realybė?

Gimus mažyliui neretai santykiai su vyru atsiduria antroje vietoje. Ir dažniausiai dėl to įskaudinti ir nuskriausti jaučiasi būtent vyrai, o ne moterys. Mūsų mamos tokios padėties nedramatizuoja ir bando ieškoti galimybių nors retkarčiais pabūti dviese.


Nėštumas
Bėdos dėl tuštinimosi

Būsimos mamos dažnai labai drovisi kalbėti apie tuštinimosi problemas ir hemorojų, net ir aptarti tai su gydytoju išdrįsta tik viena kita. Nepaisant temos subtilumo, besilaukiančiai mamai reikia pagalbos ir patarimų, kaip šiuos negalavimus įveikti.

Mozaika
Kad kūdikėlio miegas būtų saldus

Kai mažylis prastai miega, mylintys tėvai labai nerimauja. Ir ne be reikalo. Visavertis miegas – viena būtinų sąlygų, kad vaikas augtų sveikas, guvus ir gerai vystytųsi.   

Patirtys
Šuo šalia kūdikio: pabaisa ar draugas?

Laukiantis mažylio tėvams neretai kyla abejonių: kaip į gimusį kūdikį reaguos iki šiol šeimos lepūnėliu buvęs keturkojis draugas? Ar neprasidės pavydo scenos? Ar nekils pavojaus mažylio sveikatai ar net gyvybei? Galbūt dar prieš kūdikiui gimstant reikėtų atsikratyti šuns, nelaukiant, kol nutiks blogiausia? O gal šuo taps geriausiu mažylio draugu, sargu?