{mosimage}Sveiki!
Giedrės Talmantienės motinystė nuo
iki
32 metų Giedrė Talmantienė LNK televizijoje jau dešimt metų. Šešti metai kuria laidą nuo.. iki. Kaip pati išsitaria, buvimas žurnaliste, o ne laidos vedėja, turi daug privalumų: dirbi tokį patį įdomų darbą, bet gali išvengti erzinačio viešumo. Ekrane tave daug kas pažįsta, bet gatvėjė eini lyg niekur nieko. Aukso viduriukas. Nuoširdžiausi atsiprašymai Mažylio vardu, bet Giedrės privatumui atėjo galas. Kamantinėjimas apie šeimą: vyrą Ramojų ir ketverių sulauksiančią dukrelę Unę prasideda. O atsakymai labai įdomūs ir vertingi.
Sveikata
O varge, karščiuoja
Vos prie mažylio kaktos prilietusi lūpas mama supranta kyla temperatūra. Galvoje sukasi mintys, ar iš karto ją bandyti mušti, kitas klausimas o kokiais vaistais? Temperatūrą mažinantys vaistai vieni dažniausiai vartojamų mažųjų ligoms gydyti. Deja, juos vaistinėlėje tenka laikyti ne tik žiemos metu, tad mažųjų mamoms verta perkąsti šių preparatų ABC.
!Gydytoja rekomenduoja vieną praktinį patarimą, kurį tikrai verta žinoti ir juo pasinaudoti, kai mažylis karščiuoja ilgai.
Rotavirusas viena dažniausių mažuosius kankinančių ligų
Gydytojai juokauja, kad galima sudaryti mažuosius kamuojamų ligų penketuką. Rotavirusas visada būtų šio sąrašo pirmutinėse vietose. Ypač žiemos metu ir ankstyvą pavasarį girdime sakant, kad daugėja susirgimų infekcinėmis žarnyno ligomis, kurias sukelia rotavirusas.
Pirmoji pagalba, kuri labai svarbi, kad mažyliui neprasidėtų dehidratacija. Labai svarbu žinoti jau sveikstančio mažylio slaugą ir maitinimą. Apie viską išsamiai pasakoja Vilniaus universitetinės vaikų ligoninės Infekcijų skyriaus vedėja Jolanta Griškevičienė.
Ligoniuko ir sveikstančio mažylio maitinimo ypatumai
Kai mažylis serga sunku jam įsiūlyti maisto. Tikrą galvosūkį sprendžia mama: leisti jam nenorėti, ar mėginti, ko nors įsiūlyti. Dietologė Edita Gavelienė, pati auginati tris mažylius, tvirtai sako: Siūlyti. Ir tuoj pat pagrindžia pasirodo organizmui savų medžiagų pakanka parai, o vėliau jų negaunant gali prasidėti blogi dalykai. Ji pateikia 7 pagrindines maitinimo taisykles. Išsamiau kalba apie ligoniuko gėrimus ir siūlo įvairias idėja. Be to, sudarė karščiuojančio mažylio 3 dienų valgiaraštį.
Ligoms įsisiūbuoti padeda sausas oras ir dulkės
Kiekvieną minutę mes įkvepiame apie 4-7 litrus oro; per parą apie 10 000-20 000 litrų oro. Trejų metų vaikas (pagal svorį) oro įkvepia dvigubai daugiau negu suaugusysis. Dėl siauresnių kvėpavimo takų, nepakankamai subrendusių plaučių mažieji alsuoja dažniau. O jeigu oras su priemaišomis?
Apie orą kambariuose: kas į labiausiai teršia, kada geriausiai vėdinti. Kur daugiausiai susikaupia dulkių ir kodėl? Jų galėtų būti mažiau, jei
Ar žinote apie gėles sanitares?
Mamos biblioteka
Vitaminas PP(niacinas)
Šio vitamino daugiau reikia būsimai ir maitinančiai mamai. Vitaminas PP dalyvauja kaulų čiulpuose formuojantis kraujo ląstelėms. Jo gali pristigti tiems, kurie valgo mažai baltymų turinčio maisto.
Pagrindinė tema
Saugių namų ABC
-Rizikos pagal amžių ir kaip sumažinti
-Kokių saugos daikčiukų galima rasti mūsų parduotuvėse ar sumąstyti pačiam
-Intriguojantis testas mamai ir tėčiui
-Dažniausiai pasitaikantys apsinuodijimai: negalavimo požymiai, pirmoji pagalbą. Kur galima gauti išsamią informaciją visą parą iš bet kokio Lietuvos kampelio.
-Ar žinote, kokios gėlės labai pavojingos? Gal jų yra ir jūsų namuose?
Kūdikio priežiūra
Raumenų tonusas lemia judėjimo ir net kalbos raidą
Dažnai tėvai apsilankę pas vaikų neurologą, sužino, kad mažylio raumenų tonusas yra pakitęs. Kartais siūloma pasirodyti po tam tikro laiko, o neretai mažajam skiriamas gydymas kinezeterapija ar masažu. Ką tai reiškia? Kokią įtaką šie pakitimai gali turėti vaiko raidai, sveikatai? Apie tai išsamiai, bet populiariai aiškina Laima Mikulėnaitė Vaiko raidos centro ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja.
Specialus projektas: kaip auga trynukai. Septintasis mėnuo
Kas suvalgys daugiau košės? Gabija nenusileidžia Gyčiui ir Justui
Įdomu, kaip visus tris vienu metu reikia pamaitinti koše? Ar Gabija jau turi dantukų? Ar yra bandančių ropoti?
Naudingi patarimai
Dažniausia bėda sutrūkinėję speneliai
Kodėl taip nutinka? Kokia skubi pagalba. Apie tepalus, kurie galėtų padėti ir kuo jie skiriasi. Ar reikia nutraukti pieną? Masažas, kuris gerina pieno tekėjimą. Tai neotatologės docentės Nijolės Drazdienės patarimai.
Vartotojo gidas
Jei nuspręsite įsigyti maitinimo kėdutę
Aptariame liukso klasę, ekonominį variantą, minimalistinį ir falsifikatus. Tiesa, dar yra suvalkietiška kėdutė.
Auklėjimas
Pamoka, o ne atpildas
Galbūt ir yra tėvų, kuriem nusišypsojo laimė auginti lengvus vaikus (tokiems nereikia daryti jokio spaudimo, kad pripažintų leistinas ribas), tačiau daugumai nepavyksta išsiversti be avarinių stabdžių. Psichologė Miglė Dovydaitienė sako, kad sankcijos abejotinas vaistas. Kodėl? Ji siūlo mažuosius bausti teisingai ir veiksmingai. Ir dar 10 patikimų priemonių, kaip nubrėžti aiškias ribas ir neleisti jų peržengti. Visas jas sieja tai, kad yra logiška nepageidaujamo elgesio pasekmė, kuri nežeidžia vaiko.
Mamų klubas
Vaikai nesirgę neužauga arba liga ligai nelygu
Mamos aptaria sirgimą namuose. Įdomūs ir pamokantys ligoninių vaizdeliai. Apie traumas. Žinoma, aptaria problemėles, susijusias su nedarbingumo lapeliais.
Ką daryti, kai
Labai svarbu žinoti, bet nedrąsu paklausti
Gimdamas mažylis atsineša savo lytį. Kai kurie klausimai, dažnai kylantys berniukų ir mergaičių mamoms, yra labai intymūs. Drovu paklausti, bet smalsu žinoti, kas ir kodėl, o kartais būtina žinoti, kad išvengtume nesusipratimų.
Nuomonės
Dvynių auginimo ypatumai
Paprastai per metus Lietuvoje gimsta per 300 dvynių porų. Kaip augini tik vieną, sunku suprasti, pavydėti dvynių mamoms to du viename ar ne. Nespėliokite, geriau išgirskite tiesą iš dvynius auginačių mamų: aktorės Kristinos Savickytės, dietologės Editos Gavelienė ir redaktorės Sigitos Sadaunykienės.