{mosimage}Sveiki!
Gyvenimas nepagražintoje realybėje
Andrius Vaitkevičius 33 metų TV3 kriminalinių žinių žurnalistas su bendraamže žmona Goda, dirbančia Santariškėse, vaikų onkologijos skyriuje, augina net tris dukteris. Vyresniosios dvylikametė Morta ir vienuolikametė Gustė jau moksleivės, o penkerių Paulė dar džiaugiasi nerūpestinga vaikyste. Andrius ir Goda sugebėjo išauginti mergaites išsiversdami beveik be pagalbos iš šalies.
Sveikata
15 populiariausių mitų apie vaikų mitybą
Nuolatinis galvosūkis kaip maitinti mažylį, kad jis būtų ne tik sotus, bet ir sveikas, neretai mamai neduoda ramybės. Verta žinoti, kad kai kurios labiausiai paplitusios teisingos mitybos tiesos, tėra mitai.
Kai puola gripas
Gripo epidemija kyla beveik kasmet, dažniausiai sausio vasario mėnesiais, ir trunka keletą savaičių. Dažniausiai gripu suserga darželius ar kitas vaikų susibūrimo vietas lankantys mažyliai, o nelankantys kolektyvo gali užsikrėsti nuo savo šeimos narių. Nors skiepytis nuo gripo jau per vėlu, tačiau gintis nuo puolančių virusų ir kovoti su jais būtina.
Kūdikių mitybos projektas
Kur mano didysis šaukštas?
Kai kūdikis paūgėja ir jam nebepakanka vien mamos pienelio, mažylio maitinimas mamai tampa tikru išbandymu. Tą liudija ir jūsų, mielosios skaitytojos, laiškai. Todėl nutarėme padėti jums nepasiklysti kūdikių mitybos subtilybių labirintuose ir pradedame kūdikių mitybos projektą. Jame kas mėnesį patirtimi su jumis dalysis mažylių mamos, o mitybos ypatumus komentuos gydytoja pediatrė.
PIRMIEJI GYVENIMO METAI: Septintasis mėnuo
Pirmoji Juniaus košė
Iki šiol valgęs tik mamos pienelį, Junius Rojus pirmą kartą paragavo kitokio maisto.
Viskas apie vaiką
0-1 metai
Mažylis bijo svetimų
7 mėnesių dukrytė pripažįsta tik mamą ir tėtį, o visų kitų labai bijo, tik pamačiusi puola verkti. Nebežinau ką daryti, pas mus negali ateiti svečių ir mes niekur negalime išeiti. Ar galima įveikti tokią jos baimę? klausia Mažylio skaitytoja Emilija.
1-2 metai
Virusai, šalin!
Kai prasidėjus ligų sezonui mažuosius ima atakuoti virusai ir bakterijos, prisiminti imuniteto stiprinimą ir grūdinimą jau per vėlu. Tai daryti vertėjo tuomet, kai vaikas buvo sveikas kaip ridikas. Tik dabar susigriebus reikėtų būti atsargiems kai mažasis pradeda įtartinai čiaudėti ar kosčioti, ne laikas pasikliauti sveika gyvensena. Dabar reikia griebtis kitokios antivirusinės programos.
2-3 metai
Drausminanti pertraukėlė
Kartais mums atrodo, kad auklėdami mažylius išbandėme viską. Ką dar galime padaryti, kad sudrausmintume ir nuramintume savo įsišėlusius neklaužadas? Galbūt padėti galėtų pertraukėlė?
3-4 metai
Tvirtovė mamos sijonas
Kai parke penkiametis Laurynas krykšdamas puola pažindintis su kiekvienu sutiktu vaiku, kalbina pro šalį einančius suaugusius, metais jaunesnė jo sesuo Emilija sustingsta it stabo ištikta. Jos širdelė daužosi kaip pašėlusi, kai praeivis bando paglostyti šviesią mažosios galvelę. Tai būsena, kurią stebėti, ypač tėvams, skaudu, dar blogiau ją išgyventi, o paaiškinti atsiradimo priežastis be galo sudėtinga.
4-5 metai
Mažasis keikūnas
Kūdikiui pradėjus guguoti, o vėliau tariant pirmuosius žodžius, užliūliuoti šitos ausiai mielos muzikos retas kuris pagalvojame, kad mūsų saldžiabalsis angelas vieną dieną per akimirką virs demonu, išberdamas žodžius, kuriuos išgirdus net vežikui užlinktų ausys. Mažylis nusikeikė. Kodėl? Iš kur?
5-6 metai
Nenoriu keltis...
Tamsiais žiemos rytais ne vienam suaugusiajam, o ką jau kalbėti apie vaikus, būna nelengva atplėšti galvą nuo pagalvės ir išsiridenti iš šiltutėlės lovos. Tačiau suaugusieji žino, kad nėra iš ko rinktis, tuo tarpu mažylis, nepajėgdamas praplėšti akučių, veblena: Prašau, mama... Leisk dar pamiegoti...
Pagrindinė tema
Vaikų ligų ABC
Nuo seno žinoma tiesa - nesirgęs neužauga nė vienas mažylis. O mes, tėveliai, vos užvėrę gydytojo kabineto duris, norime sužinoti kuo daugiau apie mažąjį užpuolusią ligą. Juk sakoma, kad priešą įveikti lengviau, kai jį pažįsti.
-Dažniausiai pasitaikančios mažylių ligos
- Kai gydytoją reikia kviesti nedelsiant
Auklėjimas
Angelėlis ar velniukas?
Ką tik buvo tikras meilutis, nors prie širdies dėk, o apsisukęs krečia kiaulystes. Kodėl tyromis akelėmis žvelgiantis mažylis gali pasielgti bjauriai ir klastingai? Iš kur atsiranda tas nemoralius poelgius kurstantis pradas?
Verta žinoti
Dirbančių mamų teisės
Praėjusiame numeryje rašėme apie dirbančių nėščiųjų teises. Dabar atėjo laikas pakalbėti, kokias išskirtines teises darbe turi jau pagimdžiusios mamos.
Moters savaitgalio testas
21 rūšies fermentiniai sūriai: kuris sveikiausias ir skaniausias
Vargu ar mamos, ruošdamos mažylių taip mėgstamus patiekalus sumuštinius, makaronus ar apkepus, sugeba išsiversti be fermentinio sūrio. Jų įvairovė gan didelė, todėl padėsime išsirinkti sveikiausius ir skaniausius.
Auklėjimas
Kaip išgyventi pykčio priepuolius
Mamos sveikata
Kada aš pagaliau išsimiegosiu?
Besilaukiančiajai dažnai patariama: Išsimiegok, kol dar gali, paskui nebebus kada. Ir ne veltui, nes gimus kūdikiui įprastas miego ritmas sutrinka ir gerai išsimiegoti tampa kone svajonė. Beje, pirmi miego sutrikimai praneša apie save jau nėštumo metu.
Vartotojo gidas
Liemenėlės, skirtos maitinančioms mamoms
Nėštumo metu jūsų krūtys padidėjo, tapo jautresnės, senos liemenėlės ėmė nebetikti, tad tapo aišku: šiam laikotarpiui teks įsigyti naują liemenėlę, kuri jums tarnaus, kol maitinsite kūdikį.
Mamų klubas
Žindymo vargai ir džiaugsmai
Medikai vieningai teigia, kad mamos pienas kūdikiui geriausias. Laimingos tos, kurioms žindyti mažylį eina kaip sviestu patepta, bet tikriausiai tokių yra nedaug. Žindymas dažnai iš mamyčių pareikalauja didžiulės kantrybės, valios ir ryžto. Apie visa tai šio mėnesio Mamų klubo narių mintys.
Specialusis projektas: Nėštumo dienoraštis
Nėštumas
Lėtinės ligos - ne kliūtis tapti mama
Šiuolaikinė medicina jau gerokai pažengusi į priekį, todėl moterys, sergančios dauguma lėtinių ligų, kitaip nei dar netolimoje praeityje, gali patirti motinystės džiaugsmą. Žinoma, nėštumą reikia planuoti iš anksto, pasitarti su gydytojais, numatyti reikalingą gydymą ir pasirengti galimiems ligos paūmėjimams.
Nuomonės
Vaikus augina seneliai
Išauginus savo vaikus, po daugelio metų neretai tenka vėl prisiminti, ką reiškia bemiegės naktys prie kūdikio ir išmėtyti žaislai, sužinoti, kaip šiais laikais atrodo buteliukai ir vystyklai. Daugumai senelių tai tik trumpalaikė pramoga, derinama su pagalba vaikams, tačiau atsitinka, kad dėl tam tikrų aplinkybių seneliams tenka būti daugiau nei tiesiog seneliais atstoti anūkams ir mamą, ir tėtį