{mosimage}Sveiki!
Ramunė Piekautaitė: karjera ir motinystė nesuderinama…
Ramunę kalbinome itin “karštu” jai metu – po naujos kolekcijos pristatymo. Ji prisipažino, jog intensyviai jai besiruošiant penkiametė dukrelė Ula mamą buvo pradėjusi ir ignoruoti, ir pykti dėl jai per mažai skiriamo dėmesio. Mama su tuo sutinka ir, jei tektų gimdyti ir auginti atžalų dar, žino, ką darytų kitaip.

Sveikata
Gardi atgaiva karštą dieną
Vasarą norisi daug gerti. Siūlomų gėrimų įvairovė – didžiulė. Kam teikti pirmenybę: sultims, vandeniui, vaisvandeniams, pienui, o gal karštai arbatai? Straipsnio konsultantė dietologė Edita Gavelienė atsakys į šiuos klausimus.

Kad maudynės nevirstų košmaru
Prisiminkime, rodos, elementarias, bet dažnai primirštamas svarbias taisykles. Ar žinote, kaip giliai leisti vaikui bristi į vandenį, kiek laiko skirti maudytis, kaip elgtis sutraukus mėšlungiui?

Kodėl vasarą skauda gerklę
Apmaudu, bet skausmingiausios ir ilgiausiai gydomos gerklės ligos stomatitas ir pūlinga angina puola būtent per karščius. Kaip šiomis ligomis nesusirgti, o susirgus gydytis, pataria pediatrė Aurika Jurevičienė.

Verta žinoti
Kai puola uodai

Vasarą, kai daug laiko praleidžiame gamtoje, didžiausiu vaikų ir mamyčių baubu tampa uodai. Vyresniems vaikams gausu įvairiausių apsaugos priemonių, tačiau mažiesiems, iki dvejų metų, purškiamų preparatų nuo uodų naudoti negalima. Ar yra kitų apsaugos būdų?

Kūdikio priežiūra
Odelės bėdos: mažos ir didelės

Kūdikio odelė tokia jautri ir plona, jog mamos, vos išvydusios menkiausią paraudimą ar spuogelį, pradeda labai nerimauti. Dermatovenerologė Inga Pitrėnienė informuoja, kada sunerimti tikrai verta, o kada bėdelės praeina lengvai ir greitai.

Pagrindinė tema
Krikštynų ABC
Vieni vaikus krikštija, nes neva taip reikia, kiti dėl gražaus ritualo, dar kti – giliai suvokdami krikšto prasmę. Krikštynos – viena gražiausių švenčių mažyliui ir artimiesiems, todėl šiai dienai reikia tinkamai pasirengti. “Mažylis” stengiasi sumažinti jūsų rūpesčius ir pateikia daugybę praktiškų ir patikrintų idėjų, kaip suruošti krikštynų šventę, kokias dovanas dovanoti ir kaip puošti mažuosius angeliukus.

Specialusis projektas: kaip auga trynukai. Vienuoliktasis mėnuo
Šis mėnuo trynukams (ir ne tik) paženklintas įspūdingų krikštynų ir staigmena mums – mat važiavę krikštyti trijų, pakrikštijome net šešis.

Vartotojo gidas
Dideli mažų drabužėlių skalbimo rūpesčiai
Skalbimo priemonių gamintojai siūlo įvairiausių miltelių, gelių, minkštiklių ir muilų, bet kaip iš tokios didelės pasiūlos išsirinkti tinkamiausią vaikų rūbeliams skalbti, juk vaikų odelė tokia jautri? Kaip ilgai vaikų drabužėlius skalbti atskirai? Kuo išimti dėmes? Ar naudoti minkštiklius?

Pažintis
Ties galimybių riba

Toks pavadinimas straipsniui kilo natūraliai – pasisvečiavus pas Danutę Bagočienę, pagimdžiusią net aštuoniolika vaikų ir nesuprantančią, kaip šeimos, auginančios vos po vieną du vaikus, skundžiasi nuovargiu ar nepritekliais. Tokios ribos Danutė sakosi dar nepriėjusi.

Auklėjimas
Kaip užauga lepūnėliai
Edukologė Austėja Landsbergienė padės atsakyti į visiems rūpimus klausimus: kur yra riba tarp meilės ir disciplinos? kada rūpinimasis vaiku virsta lepinimu? kaip lepinimo galima išvengti?

Lavinimas
Kūrybinga vasara – fantazija ar realybė?
Statistika rodo, kad vasarą vaikai dažniau nei kitu metų laiku užsisėdi prie televizoriaus. Paradoksalu…  Kaip žinome, televizorius mažai skatina kūrybiškumą (beje, ar visi teisingai suprantame žodį kūrybingas?). Ką daryti, kad vaikai būtų užsiėmę ir kartu kūrybingai pasidžiaugtų vasara? Kaip juos paskatinti ir ko vengti?

Mamų  klubas
Atostogos: džiaugsmų daugiau nei vargų
Nepaisant įvairiausių bėdelių ir ligų, vaikus užklumpančių per atostogas, mamos vienbalsiai tvirtino, kad atostogauti reikia tik kartu su vaikais. Ir visai nesvarbu kur, svarbiausia buvimas kartu, o gerų įspūdžių parsivežti galima ne tik iš kelionių po svečias šalis. 

Nėštumas
Devynių mėnesių dieta

Kuo labiau apvalėja moters pilvukas, tuo daugiau ji sulaukia raginimų valgyti už du. Kiek iš tikro besilaukiančiajai reikia daugiau kalorijų ir kaip rinktis maistą kamuojant tam tikriems negalavimams, pataria dietologė Edita Gavelienė.

Kaip įveikti gimdymo skausmus
Medicininiai gimdymo nuskausminimo būdai vis dar kelia didžiules diskusijų bangas tiek tarp pačių medikų, tiek tarp natūralaus gimdymo propaguotojų. O rinktis, kaip visada, belieka tik jums.

Nuomonės
Įamžinta motinystė

Iš amžių glūdumos mus pasiekia bandymai motinystės temą išreikšti mene. Ji meno kūrėjus įkvepia ir šiandien. Apie bandymus įamžinti nėštumą ir gimdymą pasakoja trys menininkės, pačios auginančios mažus vaikus: kino režisierė Inesa Kurklietytė, fotografė Gedimina Šalkauskaitė-Statulevičienė ir šokėja Vaida Grigaitytė-Lungienė.