{mosimage}Sveiki!
Mama Taja: Coliukė ar... vilkė?

Dvidešimt trejų dainininkė Erika Klimenko, arba Taja, panaši į Coliukę iš garsiosios H.K.Anderseno pasakos: smulkutė, neaukšta, moteriškai trapi. Neatsitiktinai jai teko šis vaidmuo muzikiniame spektaklyje “Pasakų medis“. Tačiau lygiai taip pat neatsitiktinai naujame albume ji dainuoja apie vilkę. Pažvelgus į Tają sunku patikėti, kad šiai gležnai būtybei yra tekę kovoti nagais ir dantimis. Kada Coliukė virsta vilke? Tuomet, kai tenka ginti savo sūnų. Mažajam Nedui jau penkeri...

Sveikata
Visa tiesa apie vitaminus

Vienas dažniausiai pediatrams užduodamų klasimų – kokių vitaminų reikia augančiam mažylio organizmui, ar reikia jų duoti papildomai?  Ir nors apie vitaminus kalbama nemažai, apie juos vis dar sklando įvairūs mitai.
Kur mažyliui skauda?
Kol mažylis nemoka pasakyti ar parodyti, kur jam skauda, tai suprasti padeda tam tikri simptomai. Kadangi tie patys simptomai gali būti ir visai “nekaltų” negalavimų ar rimtų ligų požymis, kartais nepakanka vien juos pašalinti - būtina kreiptis į gydytoją.
Kodėl supyko pilvelis?
Kai mažylis ima skųstis pilvo skausmais, tėveliams tenka nelengva užduotis – ieškoti priežasties. O jų gali būti net iki kelių šimtų: nuo visai “nekaltų”, iki labai rimtų.

Kūdikių mitybos projektas
Tam davė šaukštelį, o tam dubenėlį…

Kai ateina metas mažylį maitinti papildomai, nuolat tenka sukti galvą, ko ir kada galima pradėti ragauti. Be to, dažnai pažintis su tirštesniu maistu tampa daugiau eksperimentu, nei pasisotinimu, ir neretai lydima nesėkmių. Tuomet praverčia kitų mamų patirtis ir gydytojų rekomendacijos.

PIRMIEJI GYVENIMO METAI: Aštuntasis mėnuo
Medikų vaikai irgi serga…
Pasak mamos Ingridos, aštuntasis Juniaus mėnuo buvo pats sunkiausias.

Viskas apie vaiką
0-1 metai
Kai kūdikis automobilyje – saugos oro pagalvė ilsisi
Oro pagalvės automobilyje sukurtos tam, kad padėtų apsaugoti gyvybę. Deja, jas kurdami instruktoriai galvojo apie suaugusiųjų, o ne apie vaikų gyvybę. Pasirodo, mažiesiems keleiviams jos gali kelti mirtiną pavojų.
1-2 metai
Inhaliacijos – gydymas garais
Kai mažylis serga, neretai vien gydymo vaistais nepakanka. Tuomet pasitelkiame įvairias pagalbines priemones. Viena jų - inhaliacijos, kurios tinka ir profilaktikai, ir mažyliui susirgus.
2-3 metai
Anksčiau laiko neužaugs…

“Maži vaikai, maži vargai. Auga vaikai – auga ir vargai“, – moko lietuvių liaudies patarlė. O ką daryti, jei užpūtęs pirmojo gimtadienio žvakutę tavasis “vargelis“ tarsi sustingsta laike? Brūkšnys vaiko ūgio matuoklėje nekinta jau kelias savaites, o pastačius brangiausią “lobį“ ant svarstyklių rodyklė kaip užkerėta stovi vietoje. Kas jam nutiko? Ogi visiškai nieko.
3-4 metai
Mažųjų šnipukų akademija

Ko gero, nėra tokių tėvų, kuriems nėra tekę raudonuoti, kai jų mažylis ne laiku ir ne vietoje, ima cituoti kadaise išgirstas, tikrai ne didžiajai auditorijai skirtas tėvų pokalbio detales. Tuomet nustembame: “Iš kur tai ištraukei?” Deja, kalti mes patys.
4-5 metai
Sveikos mitybos pradžiamokslis

“Ir vėl nėra ko valgyti”, -  niūriai ištaria penkiametė Ieva. Tai, didžiausiam mamos siaubui, kartojasi kaskart, kai ji išraususi virtuvę neranda sūrelių, šokoladinio pieno ar spragėsių. Tuomet mažoji iš viso atsisako valgyti, o mamai tenka spręsti dilemą – nusileisti ar ne.
5-6 metai
Kaip pajusti laiką?

Penkiametė Agnė turėjo tuoj pat susitvarkyti žaislus savo kambaryje, bet vis dar žaidžia su barbėmis. Šešiametis Karolis pusvalandžiui išėjo pas kaimynus, bet jau trys valandos jo nėra namie. Ar tai reiškia, kad mūsų mažieji visiškai neturi atsakomybės jausmo?

Pagrindinė tema
Pratinimas prie puoduko nuo A iki Z

Kalbėti šia tema ne visuomet patogu, tačiau nuo dėl ji netampa mažiau aktuali. Nemažai mamų priverstos nueiti kryžiaus kelius, kol jų mažylis sėkmingai atlieka “reikalą“ ten, kur priklauso.

Moters savaitgalio testas
33 rūšių rūkytos dešros: kuri sveikiausia ir skaniausia

Nors dietologai rūkytos dešros vaikams rekomenduoja neduoti bent iki 4-5 metų, tikriausiai ranką prie širdies pridėjusios galime prisipažinti, kad mūsų šaldytuve jos yra ir mažieji keletą griežinėlių “uždrausto vaisiaus” jau yra ragavę. Tad jei  šeima kartais skanauja rūkytos dešros, patarsime, kaip išsirinkti sveikiausią ir skaniausią.

Lavinimas
Kaip lavėja pojūčiai?
Praėjus vos kelioms minutėms po vaikelio gimimo, kiekvienas jo bruožas jums amžiams įsirėžė atmintin. Kad ir kaip būtų, sunku patikėti: vaikeliui įsirėžė jūsiškiai, jis iškart atpažino jūsų balsą ir kvapą. Juk vaiko pojūčiai pradeda formuotis labai greitai po apvaisinimo! Pats pirmasis atsiradęs pojūtis – lietimo. Skonio receptoriai atsiranda maždaug aštuntą nėštumo savaitę, o apie 24-ą – ir klausa. Dar prieš gimdamas jūsų mažylis yra pasiruošęs naudotis visais pojūčiais ir tirti jį supantį pasaulį.

Vartotojo gidas
Kambarinės “transporto priemonės”
Lauke dar nepakankamai šilta, o judėti ir dūkti norisi. Važinėtis ir suptis galima tik kieme? Nebūtinai. Yra “transporto priemonių”, kurios ne tik leidžia išgyventi panašius pojūčius neišėjus iš namų, bet ir yra naudingos mažylio vystymuisi.

Mamos sveikata
Kaip sulieknėti maitinančiai mamai

Kūdikį krūtimi maitinančiai mamai negalima intensyviai sportuoti ar laikytis griežtos dietos. Tad ką daryti, jei norite ir žindyti, ir būti guvi ir liekna?

Tai įdomu
Lydimi delfinų, žingsneliais pirmyn

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume net ir šiuo metų laiku verda gyvenimas: vyksta įprastinės treniruotės ir nuolatiniai gyvūnų sveikatos būklės tikrinimai, ruošiami nauji šou numeriai, savaitgaliais lankytojams demonstruojami senieji. Be to, dvi valandas per dieną delfinai bendrauja su “kitokiais” vaikais. Ragina juos žengti į priekį, skatina įveikti slenkstį tarp dviejų pasaulių - savojo ir visų.

Mamų klubas
Tėvelių miegamojo okupantai (?)

Net psichologai neturi vieno atsakymo į klausimą, ar mažiesiems miegoti kartu su tėvais, ar atskirai. Ką jau kalbėti apie mamytes, bandančias įžvelgti miegojimo kartu privalumus ir trūkumus. Ir apskritai - vaikai okupuoja mūsų lovas ar mes patys norime būti “okupuoti”?

Nėštumas
Ar tikrai laukiuosi?

Kaskart nesulaukusios “savo dienų” sunerimstame – o gal aš nėščia? Ir net jei tai išgyvename nebe pirmą kartą, jeigu tai net ne pirmas nėštumas, dažnai apimtos situacijos jaudulio ar nerimo pamirštame, ką jautėme tąkart. Tokiais atvejais reikalinga nėštumo požymių atmintinė bei priminimas, kaip taisyklingai atlikti nėštumo testą.

Specialusis projektas: Nėštumo dienoraštis
Gimė dar viena mergytė. O kas pakeliui?
Visus devynis mėnesius trukęs nėštumas, regis, slinkęs lėtu, nerangiu tempu, pabaigoje įgauna tokį pagreitį, kad net sunku suspėti paskui įvykius. Visus nėštumo vargelius atperka begalinis susitikimo su mažyliu džiaugsmas. Jis jau aplankė Austėją, o ir Loretai nebe už kalnų.

Gimdymas
Cezario pjūvis: atliekamas esant būtinybei

Nors dar visai neseniai cezario pjūvis buvo laikomas sudėtinga operacija,  atliekama tik esant būtinybei, dabar daugelyje pasaulio šalių tarp moterų, ypač žvaigždžių, jis populiarėja kaip dar vienas gimdymo būdas. Ar “karališkojo” gimdymo mada ateina ir į Lietuvą?

Nuomonės
Noriu berniuko… Noriu mergaitės…
Dažniausiai sakoma: nesvarbu, kas gims – berniukas ar mergaitė, svarbu, kad būtų sveikas. Tačiau jeigu vaikų jau ne vienas ir visi jie tos pačios lyties – nejučiomis pradedama galvoti: kaip būtų puiku, jei šįkart gimtų jis… arba ji