{mosimage}Sveiki!
Pirmoji šalies anūkė tapo mama
Žinote posakį apie meilę ji tikra tada, kai du žmonės žiūri ne vienas į kitą, o ta pačia kryptimi? Tai mes ir sužiurome
į vežimėlį, - sako Algirdo Brazausko anūkė Andrė Amšiejienė, neseniai susilaukusi pirmagimės Rūtelės.
Sveikata
Kaip pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą
Ką tik pasaulį išvydusį kūdikį pasitinka gydytojai. Vėliau jie nuolat rūpinasi mažylių sveikata, pataria ir gydo susirgusiuosius. Gydytojai mūsų mažylių gyvenime labai svarbūs, tad mes ieškome pačių geriausių specialistų, kuriais pasitikėtume. Tie laikai, kai sveikatos priežiūros paslaugos mums buvo teikiamos griežtai pagal gyvenamąją vietą, jau seniai praeityje. Šiandien tėvai gali laisvai rinktis gydymo įstaigą, kurioje gydysis jų mažylis.
Mažieji klaustukai, arba viskas apie netaisyklingą laikyseną
Medikai su nerimu praneša, kad nuolat daugėja vaikų, turinčių ydingą laikyseną. Dažniausiai šiuos sveikatos sutrikimus pastebi pediatrai priešmokyklinio patikrinimo metu. Jų teigimu, šiemet į mokyklą atėjo beveik perpus daugiau laikysenos sutrikimų turinčių pirmokėlių nei pernai. Kaip to išvengti, pataria med. Dr. Regimantas Jonas Žitkauskas.
Neišnešiota laimė
Pernai Lietuvoje gimė 1530 neišnešiotų naujagimių, arba 5,2 proc. visų gyvų gimusių kūdikių. Šiemet padėtis panaši. Nors gimstamumas mažėja, neišnešiotų naujagimių dalis kinta nestipriai. Prieš dešimtmetį tokių naujagimių buvo 5,6 proc. (1994 m. iš viso gimė 2351 neišnešiotas naujagimis). Taigi statistika nėra bauginanti. Baisu būna tik tėvams, kurie susilaukia neišnešioto vaikelio.
Viskas apie vaiką
0-1 metai
Kodėl pilvukas supyko
Kūdikio pilvo skausmas labai dažna bėda. Kartais net gydytojui sunku nustatyti, kas tai: trumpam sutrikusi žarnyno veikla ar chirurginė liga? Mažąjį ligonį būtina nedelsiant parodyti chirurgui, nes pilvo ligos grėsmingos rimtomis komplikacijomis. Todėl taip svarbu ūmias ligas diagnozuoti laiku. Ypač jei tai kūdikių žarnyno invaginacija.
1-2 metai
Užstrigęs svetimkūnis
Pagaliau mažylis tipena savo kojomis. Pajutęs didžiulę erdvę kiekvienas vaikas atsigriebia už kiekvieną įkalinimo minutę lovelėje ar manieže. Savarankiškai lakstydamas jis pagaliau gali prieiti kur nori, paliesti ką nori ir paragauti ko nori. Tik būkite budrūs, nes smalsiam mažyliui aplinkos tyrinėjimas daug svarbesnis už savisaugą.
2-3 metai
Mažasis priešgina
Nepriklausomybės troškimas trečiaisiais gyvenimo metais ypač sustiprėja. Šio amžiaus vaikams dažnai pasitaiko tikri savarankiškumo priepuoliai, savo teisių jie reikalauja pykčio protūkiais ir riksmu.
3-4 metai
Metas pamiršti piršto skonį
Vaikas jau seniai atsisakė čiulptuko, tačiau vis tiek niekaip negali atsisveikinti su tuo maloniu čiulpimo refleksu vietoj firminio, spalvoto čiulptuko burnoje smagiai įsitaisęs pirštas ar net keli. Ką daryti, jei trečiojo gimtadienio tortas jau suvalgytas, o įprotis čiulpti pirštą taip ir nepraėjo?
4-5 metai
Klastingiems parazitams utėlėms - užpuolus
Šiais laikais, kai daugelis žmonių gyvena būstuose su patogumais, daugelis jau turbūt ir pamiršo apie tokius parazitus, kaip utėlės. Tačiau užsikrėtusiųjų jomis vis dar pasitaiko. Žaisdama kieme su kitais vaikais, naudodamasi jų šukomis, utėlėmis gali užsikrėsti ir jūsų atžalėlė. Ką reikėtų žinoti apie šiuos parazitus?
5-6 metai
Kad mokytis neįgristų
Jūsų vaikui iki mokyklinio suolo liko vos metai ar dveji ir jūs jau tikriausiai griebiatės už galvos, kad jis dar nemoka nei skaityti, nei rašyti. Tačiau prieš puldamos su savo sūnumi ar dukra prie knygų ir sąsiuvinių neperlenkite lazdos, kad iš didelio noro padėti nepridarytumėte daugiau žalos.
Pirmieji metai
Trečiasis kūdikio mėnuo
Kūdikio priežiūra
Buteliukų sterilizavimo būdai
Turbūt kiekvienai mamai, maitinančiai kūdikį mišinukais, nemažai rūpesčių kyla dėl buteliukų priežiūros. Aklai vykdydamos higienos reikalavimus, ko gero, didžiąją dienos dalį praleistume plaudamos, virindamos ir sterilizuodamos. Kaip plauti buteliukus ir žindukus, kad jie būtų pakankamai švarūs? Ar reikia sterilizuoti ir iki kokio amžiaus tai daryti būtina? Tikimės, kad mūsų patarimai jums padės palaikyti būtiniausią švarą.
Vartotojo gidas
Apsiausiu batukus ir
Eisiu pirkti
naujų batų. Atvėsus orams nereta susirūpiname, kad mažyliui vėl reikia naujų batukų. Ir nors šiandien batų pasiūla tikrai didelė, kai tenka rinktis iškyla daug klausimų. Taigi ką reikėtų žinoti prieš ruošiantis rudeniniam apsipirkimui
Verta žinoti
Merės Popins beieškant, arba kaip pasirinkti auklę
Viena sunkiausių užduočių mamai, ketinančiai grįžti į darbą ar studijas - surasti gerą auklę savo mažyliui. Ji turi būti gera, švelni, kantri, tvarkinga, mokėti skaniai gaminti, įvairiausių žaidimų, pamyluoti, žinoti, kaip elgtis vaikui susirgus... Žodžiu, turi būti ideali. O tokių, kaip žinia, nebūna. Todėl pasvarstykime, kokia ji galėtų būti, kokios jos savybės svarbiausios, ir pabandykime surasti nebūtinai idealią, o tiesiog gerą auklę.
Psichologija
Ar vaikai patiria stresą?
Visi vaikai retkarčiais jaučia stresą. Brolio ar sesės atsiradimas, ėjimo į darželį pradžia, kraustymasis visa tai vaikus audrina bei jiems kelia nerimą. Tiesa, vienus daugiau, kitus mažiau, tačiau tik labai retas vaikas visiškai pasikeitus situacijai nepajunta streso. Netgi tokie, atrodytų, nereikšmingi dalykai, kaip nesutarimai su darželio auklėtoja, namie kilęs konfliktas ar liga, gali sukelti stresą. Kaip padėti vaikui susidoroti su stresu?
Mamų klubas
Mažųjų lavinimas: kada, kur ir kaip
Specialusis projektas: Nėštumo dienoraštis
Nėštukių džiaugsmeliai ir vargeliai
Neramus miegas, bėdos dėl užkietėjusių vidurių ar sutinusių kojų, pykinimas ir dar daug įvairiausių nėštumo palydovų juk taip pažįstama, ar ne? Bet tai jaučiate ne jūs viena, o beveik visos nėščiosios! Šį mėnesį savo džiaugsmais ir vargais vėl su jumis dalijasi trys besilaukiančios moterys.
Nėštumas
Viskas apie tyrimą echoskopu
Šiuolaikinės technologijos moterims suteikia galimybę apie nėštumo eigą ir laukiamo vaikelio sveikatą sužinoti beveik viską. Tačiau kodėl vienai moteriai viso nėštumo metu atliekamas tik vienas tyrimas ultragarsu, o kitai net keli? Ar per dažni tyrimai nekenkia mamos ir būsimojo vaikelio sveikatai? Tokie klausimai kyla ne vienai nėščiajai. O kaip yra iš tiesų?
Skanaus!
Kitokie bulviniai blynai
Verta žinoti
Geriausių Lietuvos ir Vilniaus vaikų darželių reitingai
Pagrindinė tema
Viskas apie akis nuo A iki Z
X Žvilgsnis į pasaulį mažylio akimis
X Kuo serga mažylių akytės?
X Kaip išsirinkti ir prižiūrėti akinukus
X Kad akys būtų sveikos
Nuomonės
Mano mažylis angelas
Kai Anapus iškeliauja vaikai, tai atrodo beprasmiška ir nesuvokiama. Begalinė širdgėla, kurią jaučia mama, netekusi savo mažylio, nepraeina niekada. Gyvenimas teka sava vaga, ji kasdien sukasi rutinoje, augina kitus vaikus ir kartkartėmis uždega žvakutę. Savo istorijas pasakoja dvi stiprios, netekties skausmą patyrusios, bet su viltimi į rytojų žvelgiančios mamos.