{mosimage}Senovėje germanai tikėjo, kad moteryje slypi kažkas švento, todėl su ja tardavosi, kaip su orakulu... Kartais vyrai ją garbindavo lyg dievybę. Pasak pasaulinės šlovės susilaukusio anglų etnologo Dž. Freizerio pasakojimų ("Auksinė šaka"), kažkada šie laukiniai subjektai, apsirengę žvėrių kailiais, neišskirdavo kažkurios vienos dienos metuose, kad saldžiai pašlovintų „silpnąją žmonijos lytį“, o nuoširdžiai lenkėsi jai kiaurus metus...


O mes, ar seniai švenčiame Motinos dieną? Ar jums gegužės 7-oji kažkuo skiriasi nuo pirmos ar kelioliktos pavasario dienos?..

Lietuvoje Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Ši šventė lietuviams žinoma dar nuo senų senovės. Motinos diena švenčiama pavasarį, nes Motina tapatinama su žeme, gyvybės nešėja: kaip žemė išaugina derlių, taip ir moteris išaugina vaikus.

Pasaulyje Motinos diena švenčiama skirtingu laiku. Australijoje, Belgijoje, Danijoje, Italijoje, Turkijoje, Suomijoje, JAV, Japonijoje Motinos diena švenčiama antrąjį gegužės sekmadienį, Didžiojoje Britanijoje – 4-ąjį Gavėnios sekmadienį, Indijoje spalio pradžioje net 10 dienų vyksta Durga-pudžos apeigos, kurių metu pagerbiama deivė Durga-Kali - Pasaulio Motina. Prancūzijoje ir Švedijoje mamas sveikina paskutinį gegužės sekmadienį. Švedijoje iki šios dienos Raudono Kryžiaus organizacija, pardavinėdama simpatiškas plastikines gėlytes, surenka paramą daugiavaikėms motinoms, kad šios galėtų išvykti kur nors pailsėti.

Bene originaliausiai Motinos dieną švenčia serbai. Likus 2 savaitėms iki Kalėdų, vaikai anksti ryte nutykina prie mamos lovos ir... supančioja ją! Nubudusi belaisvė-mama be galo „nustemba“, ir jai tenka išsipirkti laisvę dovanėlėmis (kurių ji iš vakaro pasideda po pagalve).

Pirmąjį kovo sekmadienį Prancūzijoje švenčiama Močiučių diena. Šią dieną močiutėms, o ir visoms vyresnėms nei 55 m. moterims, rodoma ypatinga pagarba. Pavyzdžiui... taikoma didelė nuolaida bilietams į Disneilendą!

Visa tai nuostabu, bet vis tiek daugiausia simpatijų kelia laukinis germanas, kuris nekvietė moterų į šventines konferencijas, neišgalvojo joms šventinių nuolaidų sistemos, bet puikiausiai suprato, kad nei vienas vyras žemėje, net ir pats stipriausiai bei protingiausias, niekada ir niekaip nesugebės padaryti to, kas visada buvo ir bus svarbiausias moters pašaukimas – išnešioti ir pagimdyti kūdikį. Jam užteko gudrumo ir įžvalgumo suvokti šią didžiąją tiesą ir nusilenkti Moteriai – gyvybės nešėjai, nuostabiausiai ir slapčiausiai iš pasaulio paslapčių!

Parengta: supermama.lt