Iš žmogaus embriono paimtos kamieninės ląstelės buvo padengtos apvalkalu ir virto motoriniais neuronais - taip padaryta kol kas tik eksperimente, bet vieną dieną panašiu būdu medikai "taisys" pažeistą nervų sistemą.
Sekmadienį žurnale "Nature Biotechnology" paskelbta, jog mokslininkai jau mėgina embriono kamienines ląsteles taip paveikti, kad jos išsivystytų į pageidaujamo audinio ląsteles.
Autoriai tikisi, kad jų pasirinktas metodas iš esmės pakeis mediciną, taps įmanoma gydyti įvairiausias ligas. Auginant nervų ląsteles bus gydomi nervų sistemos pažeidimai, arba, pavyzdžiui, Lu-Gerigo (Lou Gehrig) liga (tam tikra sklerozės rūšis).
Viskonsino universiteto mokslininkai tyrimus atliko su kamieninėmis ląstelėmis, kurias leidžia naudoti JAV federalinė valdžia. Finansavo JAV nacionalinis sveikatos institutas ir amiotrofinės šoninės sklerozės asociacija, kuri ieško būdų, kaip gydyti šiuo metu nepagydomą žmogaus paralyžiaus formą, vadinamą Lu-Gerigo liga.
Su Čun Džangas (Su-Chun Zhang) su kolegomis bandydami ir klysdami rado būdą, kaip paveikti kamienines ląsteles, kad jos virstų vadinamosiomis motorinėmis neuronų ląstelėmis, sudarančiomis nervų sistemos pagrindą.
Motoriniai neuronai perduoda signalus iš galvos ir nugaros smegenų į organizmą, padeda valdyti bet kurį kūno judesį.
Minėta liga sergantys žmonės nebegali kontroliuoti savo judesių. Dabar tikimasi, kad kamieninėmis ląstelėmis galima būtų "sutaisyti" arba pakeisti pažeistas ląsteles.
ELTA