Varvantis kranas ir jo taisyti ateinantis santechnikas jau seniai tapo anekdotų kultūros dalimi. Tačiau kaip bežiūrėsi, problemos su pasenusia vonios kambario įranga aktualios daugeliui. Jau vien dėl to, kad seni kranai, kriauklės, unitazai, ypač jei jie mena dar tarybinius laikus, didina ir taip aukštas sąskaitas už komunalinius patarnavimus bei verčia jaustis nepatogiai.

Varvantis kranas ir jo taisyti ateinantis santechnikas jau seniai tapo anekdotų kultūros dalimi. Tačiau kaip bežiūrėsi, problemos su pasenusia vonios kambario įranga aktualios daugeliui. Jau vien dėl to, kad seni kranai, kriauklės, unitazai, ypač jei jie mena dar tarybinius laikus, didina ir taip aukštas sąskaitas už komunalinius patarnavimus bei verčia jaustis nepatogiai.

Pastebima, kad šiek tiek atkutus ekonomikai, vis daugiau gyventojų ryžtasi atnaujinti savo vonios kambarį. Apie tai liudija ir po truputį atkuntanti santechnikos įrangos pardavimų rinka. Tačiau kaip atsinaujinti vonią protingai – pernelyg neišlaidaujant, nesiblaškant, o renkantis tik tokią vonios kambario įrangą, kuri išties galėtų padėti sutaupyti, būtų ilgaamžė ir komfortiška visai šeimai?

Naujovės leidžia sutaupyti

Pasak santechnikos, šildymo ir inžinerinių tinklų prekybos tinklą valdančios įmonės „Jaukurai“ atstovo, svarbiausia, į ką reiktų atkreipti dėmesį, atnaujinant vonios kambarį, yra vandens maišytuvas, unitazas ir vonia.

„Dabar palankiausias metas keisti nusidėvėjusią įrangą, kadangi kokybiškos prekės kainuoja net keliais šimtais litų pigiau, vyksta daug nuolaidų akcijų, o gamintojai siūlo daug ekonomiškų sprendimų vonios kambariui, kurie leidžia sutaupyti net iki 50 proc. vandens ir šilumos sąnaudų“, - tvirtina atstovas.

Paprastas palyginimas – seni unitazai vienu kartu nuleidžia virš 6 litrų vandens ir to kiekio niekaip neįmanoma sumažinti, tuo tarpu naujoviški kartu nuplauna net iki trijų kartų mažesnį kiekį vandens, be to, vandens srautą gali reguliuoti pats naudotojas. Atitinkamai sąskaitos už unitazo sunaudotą vandenį mažėja per pusę. Kitas sprendimas – įsigyti unitazą, kuris turi valymo funkciją. Kaskart nuleidus vandenį, su juo teka ir kvapnus dezinfekavimo skystis – taip sutaupoma ant nuolat perkamų įvairių unitazų valymo, oro gaivinimo priemonių.



Protingai taupyti galima ir įsigijus naujos kartos maišytuvą su energijos taupymo sistema, kurie ne tik niekada nevarvės, bet ir specialios technologijos dėka leis sutaupyti net 20 proc. išlaidų už nutekantį vandenį.

M. Skersys pažymėjo, kad verta įsigyti ir maišytuvus su aeratoriumi, kurio pagalba vanduo maišomas su oru ir taip sukuriama bendra vandens ir oro srovė, kuri mažina vandens sunaudojimą.

Keičiant seną vonią, vertėtų atkreipti dėmesį į ilgaamžiškumą ir šilumos laidumo savybes. Vienas racionaliausių sprendimų – akmens masės vonios, savo savybėmis primenančios prieš keletą dešimtmečių populiarias ir gyventojų mėgtas špižines vonias. Akmens masė yra pranašesnė tuo, jog tarnauja net iki pusšimčio metų ir ypač gerai sulaiko šilumą. Be to, tokių vonių priežiūra nereikalauja pastangų, jos itin lengvai valosi ir beveik nesibraižo. O jei paviršiuje atsirado pasibraižymų, juos paprasta ir pigu panaikinti.

Bidė – voniose prigyjantis sprendimas

Jei vonios kambarys yra mažas, kaip dažnai būna standartiniuose miegamųjų rajonų butuose, vietoje vonios geriau įsirengti dušo kabiną. Tiesa, toks variantas labiau tinkamas jauniems, nuolat skubantiems žmonėms. Beje, specialistai pataria dušo kabiną pirkti tik su akmens masės grindimis – jos yra tvirtesnės ir visai neslidžios, lyginant su akrilinėmis.

Net ir mažuose vonios kambariuose Lietuvoje populiarėja Vakarų Europoje jau seniai prigijusi bidė – lyg nedidelė kriauklė, ant kurios atsisėdus nusiprausiama pasinaudojus tualetu. Bidė susideda iš dubens, šilto ir šalto vandens čiaupų, kamštelio, kuris leidžia sulaikyti vandenį bidė, vertikalų ir horizontalų puršktuką. Skirtingai nuo paplitusios nuomonės, jog bidė yra skirta tik intymiajai higienai, specialistai pastebi, jog šį prietaisą galima patogiai naudoti kaip neaukštą vonelę, joje plautis kojas, maudyti vaiką.

„Bidė jau nebėra prabangos prekė, kaip daugelis gali pamanyti. Ją galima sumontuoti ir nedideliame vonios kambaryje, o šios įrangos kainos šiuo metu gana smarkiai kritusios. Jei vokiečių gamintojų aukščiausios kokybės bidė prieš kelis metus kainavo virš dviejų tūkstančių litų, tai dabar ją galima įsigyti beveik per pusė pigiau“, - pastebi įmonės „Jaukurai“ atstovas.

Matant bendrą vaizdą, pasirinkti lengviau

Vonios kambario atnaujinimas – tai procesas, kuris iš gyventojo pareikalauja nemažai laiko ir kantrybės. Vien jau dėl to, kad tenka vaikščioti po parduotuvės ir rinktis iš daugybės prekių. „Paprastai pirkėjas prekybos centruose atsiduria tarsi baltojoje mišrainėje, iš kurios tenka išsirankioti gardžiausius kąsnelius. Prekių daug, bet jos pateikiamos kaip pakliuvo, tad išgryninti bendrą vonios kambario vaizdą žmogui yra sudėtinga, jei jis nėra dizaineris. Matydami tokias tendencijas pirkėjams savo salone pasiūlėme naują prekių išdėstymo koncepciją, pritaikytą konkretiems jo poreikiams“, - pasakoja bendrovės „Jaukurai“ atstovas.



Neseniai Vilniuje, „Medžio centre“, Verkių g. 44, duris atvėrusiame santechnikos, šildymo ir inžinerinių tinklų pradavimo salone pateikiamos ne atskiros prekės, o baigti sprendimai. Pirkėjas gali įvertinti bendrą skirtingų butų tipų vonios kambario vaizdą – nuo maišytuvo, baldų iki grindinio šildymo. Salone įrengtos savotiškos instaliacijos, kurios atitinka standartinių Vilniaus miegamųjų rajonų vonių kambarius. Įvertinę Žirmūnų, Šeškinės ir Fabijoniškių daugiabučių butų išplanavimus, „Jaukurų“ specialistai salone įrengė analogiško dydžio vonios kambarius su visa reikalinga įranga, taip palengvindami vilniečių ir miesto svečių pasirinkimą.