Vilniaus ir Kauno mokyklose bus įgyvendinamas eksperimentas - diegiamos elektroninės pažymių knygelės, leidžiančios internetu sužinoti apie vaikų gaunamus pažymius, lankomumą, pamokų ir namų užduotis, pastabas.

Bendra elektroninių pažymių knygelių sistema bus pradėta diegti nuo ateinančių mokslo metų. Planuojama, kad šiame projekte dalyvaus apie 300 Vilniaus ir Kauno bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų.

Sutartį dėl informacinės sistemos "Žinios" diegimo ketvirtadienį pasirašė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Kauno miesto meras Arvydas Garbaravičius, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Darius Mockus ir "Lietuvos telekomo" generalinis direktorius Arūnas Šikšta.

Projektą, kurio įgyvendinimui numatoma pasitelkti ir Europos Sąjungos lėšų, koordinuoja Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija.

Verslininkų tėvų iniciatyvą mokyklose įdiegti elektronines pažymių knygeles ketvirtadienį parašais patvirtino Vilniaus ir Kauno miestų merai bei projekto "Verslas - švietimui" rėmėjai.

"Verslui reikalingi kvalifikuoti specialistai, todėl remiame ir toliau remsime iniciatyvas, kurios leis tikėtis, kad iš profesinių ir bendrojo lavinimo mokyklų išeis ne formaliai, o realiai tolimesniam mokymuisi ir darbui pasirengę jaunuoliai", - teigė projektą koordinuojančios Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Darius Mockus.

Numatoma, kad per trejus metus 300 Vilniaus ir Kauno mokyklų įdiegus elektronines pažymių knygeles moksleivių tėvams bus suteikta galimybė informaciją apie vaikų gaunamus pažymius, lankomumą, pamokų ir namų užduotis gauti internetu.

Pradiniame projekto etape interneto ryšį mokykloms dovanoja bendrovė "Lietuvos telekomas".

Analizė parodė, kad nekontroliuojamiems moksleiviams sunku pasiruošti tolimesnėms studijoms ar profesinei veiklai. Darbuose paskendę tėvai nespėja pasidomėti vaikų pasiekimais mokykloje, be to, mažiau pažangūs vaikai slapukauja.

Penkiose Vilniaus mokyklose pradėjus eksperimentą paaiškėjo, kad kontroliuojami vaikai praleido mažiau pamokų, stropiau ruošė namų darbus.

Kauno meras Arvydas Garbaravičius pabrėžė, kad griežtesnė tvarka niekam nepakenkė. Tačiau D. Mockus džiaugėsi, kad nebėra mokinys. "Įdiegus šią sistemą gali padaugėti psichologinių problemų, nes vaikai nuolat jausis kontroliuojami", - pažymėjo verslininkas.

Eksperimentinio projekto vertė siekia 11 mln. litų. Už juos planuojama Vilniaus ir Kauno mokyklų mokytojams parūpinti delninius kompiuterius, sukurti interneto prieigos taškus, kuriais mokyklose ar netoli jų galėtų naudotis kompiuterių neturintys tėvai.

"Verslas šiam projektui planuoja skirti apie 1 mln., kitų lėšų tikimasi iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų", - Eltai sakė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius Vitas Mačiulis, pridūręs, kad dokumentus paramai gauti birželio mėnesį numato pateikti Vilniaus ir Kauno savivaldybės.

Jei didiesiems miestams pavyks gauti struktūrinių fondų lėšų, į bendrą elektroninių pažymių knygelių sistemą bus pakviestos įsijungti ir fondų paramos projektams prašyti kitos Lietuvos savivaldybės.

ELTA