Per praėjusius metus užfiksuota per 30 tūkst. susirgimų kirmėlinėmis ligomis, tačiau parazitologai mano, kad iš tiesų jomis sirgo kelis kartus daugiau vaikų.

Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro parazitologės Aušros Bartulienės teigimu, statistika paprastai neatspindi vaikų sergamumo, nes dalį vaistais nuo kirmėlių gydo patys tėvai, o kiti tiesiog nepastebi, kad mažylis užsikrėtė ir platina parazitinę ligą.

"Kirmėlinėmis ligomis sergantys vaikai neramiai miega, skundžiasi pilvo, galvos skausmais, kartais viduriuoja. Šia liga dažnas užsikrečia pakartotinai, todėl gali sirgti ne vieną ar dvi savaites, bet ištisus mėnesius. Per tą laiką susilpnėja jų psichinis, fizinis vystymasis", - Eltai teigė A. Bartulienė.

Dėl higienos įgūdžių stygiaus parazitų sukeliamos ligos ypač greitai plinta vaikų darželiuose ir pradinėse klasėse. Tačiau, įsigaliojus parazitinių ligų epidemiologinės priežiūros taisyklėms, pakaks vienam vaikui diagnozuoti užkrečiamą žarnyno ligą, kad visa klasė ar grupė būtų vertinama kaip infekcijos židinys.

Pasak A. Bartulienės, taisyklės reikalaus per metus profilaktiškai ištirti 25 proc. vaikų kolektyvų. Už higienines priemones grupėse ar klasėse, užsikrėtusių ir jų šeimų gydymą bus atsakingi visuomenės sveikatos centrų bei asmens sveikatos priežiūros specialistai.

Pasak gydytojos, išsiaiškinus kirmėlinėmis ligomis sergančius vaikus, juos ir tėvus teks mokyti higienos taisyklių. Darželių personalas bus įpareigotas visą mėnesį paisyti sugriežtintų reikalavimų: dažniau plauti grindis, dezinfekuoti žaislus, siurbti kilimus, nes kirmėlių kiaušinėliai gyvybingi gali būti net keturias savaites.

"Parazitinių ligų gydymas labai paprastas - pakanka išgerti vieną ir po poros savaičių dar vieną tabletę. Tačiau svarbu, kad vaikas neužsikrėstų pakartotinai ir įprastų dažnai plauti rankas", - pabrėžė gydytoja.

ELTA