Britų mokslininkų išvada: dėl vaikams gaminamuose produktuose esančių sintetinių dažiklių mažyliai tampa aktyvesni ir nepaklusnūs.
(Dažikliai– medžiagos, suteikiančios maisto produktui spalvą ar ją atgaivinančios. Jie gali būti naudojami gaiviesiems gėrimams, desertinių koncentratų milteliams, karamelėms, dražė ir sausainių paviršiams, kramtomosioms gumoms gaminti).

Jau anksčiau buvo spėliojama, kad sintetiniai dažikliai daro neigiamą įtaką vaikų elgesiui, tačiau specialistai to negalėjo įrodyti. Pagaliau mokslininkai, bendradarbiaudami su vaikų tėvais, įveikė šią užduotį.

Tyrimas, kuriame dalyvavo 277 (3-4 metų)  vaikai, truko 4 savaites. Tiriamuosius kontroliavo medikai ir tėvai.
Pirmąją tyrimo savaitę vaikai valgė maisto produktus be dažiklių, kad organizmas „išsivalytų“.
Antrą savaitę vaikai buvo padalinti į 2 grupes: vieniems duota sulčių, kuriose buvo ištirpinta 20 mg dažiklių ir 45 mg konservantų (tai labai nedidelis kiekis palyginus su leistina doze); o kita grupė vaikų gėrė tokias pačias sultis, tik be jokios „chemijos“.
Trečią tyrimo savaitę vaikai ir vėl „valė“ organizmą.
O ketvirtą savaitę be jokios schemos jiems buvo padalinta tiek vienokių, tiek kitokių sulčių – kokios kam papuola.

Visas 4 savaites tėvai pildė dienoraščius apie vaikų elgesį, nė nežinodami, kokių būtent sulčių gėrė vaikai.

Tie vaikai, kurie gėrė sultis su priedais, tapo aktyvesni, nedėmesingi ir labai impulsyvūs. Mokslininkai mano, kad dažikliai gali veikti vaikų psichiką taip, kaip ir daugelis medikamentų.

Šaltinis: newsru.com