"Tai rodo milžinišką psichologinės pagalbos poreikį. Norint jį patenkinti reikia daugiau žmogiškųjų ir finansinių resursų", - komentuoja "Vaikų linijos" vadovas Robertas Povilaitis.
Šiuo metu "Vaikų linijoje" Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vaikams ir paaugliams pagalbą teikia 60 konsultantų. Per aštuonerius veiklos metus "Vaikų linijos" savanoriais konsultantais dirbo apie 150 žmonių.
Siekdama išplėsti pagalbos galimybes "Vaikų linija" kiek daugiau nei prieš metus "persikėlė" ir į internetą. Adresu www.vaikulinija.lt buvo įkurta "Klausučio šalis". "Joje apsilankęs vaikas gali parašyti laišką savanoriui ir papasakoti apie jį jaudinančius dalykus", - pasakoja R.Povilaitis.
Jo teigimu pagalba internetu tampa vis populiaresnė. Nuo praėjusių metų balandžio savanoriai sulaukė apie 1,2 tūkst. vaikų laiškų.
Siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į vieną dažniausiai pasitaikančių problemų tarp vaikų - tyčiojimąsį, "Vaikų linija" vykdo kampaniją "Nustok tyčiotis". Kampaniją nuo jos pradžios 2004 metais parėmė Nyderlandų Karalystės ir Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje, Šiaurės ministrų taryba, AB "Lietuvos telekomas".
Kampanija sulaukė didžiulio susidomėjimo: pernai mokyklų darbuotojams surengta virš 20, šiais metais virš 30 seminarų apie patyčių prevenciją. Juose dalyvavo apie 1,3 tūkst. dalyvių - mokyklos administracijos darbuotojai, psichologai, socialiniai pedagogai, pedagogai, Vaikų teisių apsaugos tarnbų atstovai ir kiti. Nacionalinė ir regioninė žiniasklaida itin aktyviai nagrinėjo patyčių problematiką - buvo apie 150 straipsnių, pranešimų, radijo ir televizijos laidų.
"Galima teigti, kad pavyko iššaukti visuomenės diskusiją apie patyčių problemą mokyklose. Tačiau tenka apgailestauti, kad esminio pokyčio valstybės politikoje, sprendžiant smurto problemas mokyklose, neįvyko", - sako R.Povilaitis.
Jo teigimu, Nacionalinėje smurto prieš vaikus prevencijos ir pagalbos vaikams 2005-2007 metų programoje patyčių problemai visos Lietuvos mastu spręsti trejiems metams numatyta vos 1 proc. biudžeto. "Tuo tarpu patyčios tapo kasdienybe mokykloje - iki 80 proc. vaikų dalyvauja patyčiose, blogiausia, jog reikiamo dėmesio tam neskiria nei tėvai, nei mokytojai ar auklėtojai. Tokią padėtį būtina keisti", - ragina "Vaikų linijos" vadovas.
"Galbūt galėtume pasimokyti iš kitų šalių, kurioms pavyko daug pasiekti kuriant saugią aplinką mokyklose.- pavyzdžiui, Norvegijos karalius ir Ministras pirmininkas savo naujametinėse kalbose įvardino patyčių problemą mokyklose kaip vieną svarbiausių problemu, kurią reikia spręsti aukščiausiu lygiu", - teigia Vaikų linijos savanorių vadovė Jurgita Valiukevičiūtė.
"Vaikų linijos" veiklą remia valstybės institucijos, įvairūs fondai bei įmonės - šių resursų pakanka padėti tik nedideliai daliai norinčiųju prisiskambinti.. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybės bei Valstybinė jaunimo reikalų taryba skirė lėšų tarnybos administracinėms išlaidoms, skambučių išlaidoms apmokėti. Jau antri metai "Vaikų linijos" plėtrą remia "Lietuvos telekomas". Šiuo metu vyksta derybos su mobiliojo ryšio operatoriais dėl paramos teikiant psichologinę pagalbą vaikams ir jaunimui.
Siekdama plėtoti ir palaikyti tarnybos veiklą, "Vaikų linija" spalio mėnesį rengia savanorių atrankas. "Savanoriais kviečiame tapti įvairaus amžiaus žmones, kurie savo energija ir idėjomis galėtų prisidėti prie pagalbos vaikams plėtros", - sako "Vaikų linijos" vadovas.
Visi susidomėję savanoryste laukiami Kaune rugsėjo 28 d. 18 val., Plechavičiaus g.21 Vaikų gerovės centre "Pastogė" ir Vilniuje spalio 3 d., 18 val., Vytauto g. 15., Vaiko raidos centre. Daugiau informacijos galima gauti Vilniuje telefonu 8-5-2780525 arba elektroniniu paštu vilnius@vaikulinija.lt, taip pat Kaune telefonais 8-37-310956 arba 8-680-99099 bei elektroniniu paštu kaunas@vaikulinija.lt.
"Vaikų linija" veikia trijuose miestuose - Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Į Vaikų liniją" galima kreiptis kasdien nuo 11 iki 21val. nemokamu telefonu 8-800-11111 ir internetu "Klausučio šalyje" adresu www.vaikulinija.lt.
Šaltinis: BNS pranešimai spaudai