Floridos universiteto (JAV) mokslininkai teigia, jog žmonės, turintys vaikų, žymiai dažniau serga depresija, nei tie, kurie jų neturi. Įdomu tai, kad rizika susirgti depresija nesumažėja ir tada, kai vaikai užauga ir pradeda savarankišką gyvenimą. Depresija yra ta kaina, kurią jiems tenka sumokėti už tėvystę bei motinystę. Tėvai nuolat randa dingsčių pasijaudinti dėl vaikų, nesvarbu kokio amžiaus vaikai bebūtų. Tėvai nuolat galvoja apie fizinę, socialinę ir ekonominę vaikų būseną bei padėtį.

Depresija dažniau serga tie tėvai, kurių vaikai jau suaugę ir tie, kurie nebeaugina jaunesnių atžalų. Žmonės, turintys ir jaunesnio amžiaus vaikų (biologinių, įvaikintų) depresija serga rečiau. Šie rezultatai paneigia nuomonę, jog mažylių auginimas – didelis stresas. Auginant mažylius patiriama mažiau emocinės įtampos.

Tie, kurie augina vaikus poroje, depresija serga rečiau nei tie, kurie yra vieniši tėvai ar mamos. Vieni iš tyrimo rezultatų nustebino ir pačius mokslininkus: tėvystė vyrus paveikia lygiai taip pat stipriai, kaip ir motinystė moteris. O anksčiau manyta, jog vaikų auklėjimas žymiai stipriau veikia moterų psichiką.

Šiuolaikinėje visuomenėje tėvams trūksta socialinio palaikymo auklėjant vaikus. Senovėje vaikus auklėdavo „visas kaimas, visa giminė“. Dabartiniams tėvams sunkiau, nes jie nebegali pasikliauti didelės šeimos, kaimynų parama, todėl jie patys patiria daugiau įtampos.

Šaltinis: «Florida State University News».