Kava, be kurios daugelis jau neįsivaizduoja savo dienos, staiga tapo naudinga sveikatai. Nors dar  ne taip seniai daugau kalbėta apie žalą sveikatai, nei naudą. Paaiškėjo, kad kavoje esama antioksidantų, kurie yra mums būtini, nes padeda organizmui apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų – kenksmingų molekulių, pažeidžiančių ląsteles ir sutrikdančių medžiagų apykaitos procesus.


Be to, ispanų mokslininkai įrodė, kad kavoje esama celiuliozės (ji svarbi normaliam žmogaus žarnyno veikimui, nes skatina peristaltiką), kuri žarnyne yra kaip balastinė medžiaga. Balastas - tai nesuvirškinami cheminiai junginiai, labai svarbūs normaliam virškinimo procesui.

Mokslininkai atliko eksperimentą, panaudodami dirbtinio žarnyno modelį su virškinimo fermentais ir paskaičiavo, kiek “balasto” esama 3 populiariausių Europoje kavos rūšių gėrimuose: tai filtruota kava, kuri gaminama 6-8 min 90°С temperatūroje, Espresso (114 ... 121°С) ir tirpi kava, užplikyta verdančiu vandeniu.

100 ml filtruotos kavos yra 0,47 g nesuvirškinamų medžiagų; 100 ml Espresso – 0,65 g „balasto“, o gurmanų taip menkinamoje tirpioje kavoje  - 0,75 g. Pagal tirpioje kavoje aptinkamą balastinių medžiagų kiekį, ji pralenkia vyną bei apelsinų sultis. Per dieną žmogui reikia bent 25 gramų „balasto“, antraip atsirastų virškinimo sutrikimų.


Šaltinis: utro.ru