Gruodžio 24-osios vakarą, sužibus pirmajai vakarei žvaigždei, sėsime prie Kūčių vakarienės stalo. Atsiprašę vieni kitų už klaidas, tikintieji dėkos Dievui už praeinančių metų malones, laužys ir dalysis kalėdaičiu.
Kaip Kristus visus suvienijo ir patraukė prie savęs, taip per Kūčių vakarienę laužomas kalėdaitis sujungia mus į vieną Dievo šeimą - gilią tradiciją per Kūčias visiems susirinkti draugėn aiškina dvasininkai.

Pirmieji krikščionys prieš didžiąsias metines šventes pasninkaudavo, o Kalėdų išvakarėse dalyvaudavo bendroje liturginėje puotoje - agapėje.

Paprotys per Adventą susilaikyti nuo nesaikingumo, pasidalyti tuo, ką turi su vargstančiais, o per Kūčias prie šventinio stalo pasikviesti vienišus žmones gyvas ir šiais laikais.

Tradiciškai Kūčių vakarienei šeimininkės gamina 7, 9 arba dažniausiai - 12 valgių, kurie simbolizuoja 12 apaštalų. Jie gaminami iš visų auginamų bei pačios gamtos teikiamų gėrybių. Vakarienė dažniausiai baigiama prėskučiais su aguonpieniu.

Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių susirenka į Piemenėlių Mišias - šeštadienio naktį drauge su bendruomene pagarbina gimusį Kristų.

"Per Kalėdas kontempliuosime didžiąją Dievo, Mergelės Marijos įsčiose tampančio žmogumi, paslaptį. Jis gimsta Betliejuje, kad dalytųsi mūsų trapia žmogiška prigimtimi! Jis ateina tarp mūsų ir atneša išganymą visam pasauliui. Jo misija taps visų žmonių ir tautų subūrimas į vienintelę Dievo vaikų šeimą", - prieš šventes kalbėjo Popiežius Jonas Paulius II.

Katalikų Bažnyčios vadovas taip pat priminė, kad žmogui, kuris nusidėdamas atsitraukė nuo Dievo, dabar Kristuje yra suteikiama naujos ir gilesnės bendrystės su Dievu dovana. Taip jo širdyje atgimsta viltis, o žmonijai atsiveria Dangaus vartai.

ELTA