Vidurinis otitas labai paplitęs mažamečių vaikų susirgimas. Ligai atsirasti turi įtakos šie faktoriai: sloga, gripas, viršutinių kvėpavimo takų kataras (ūminė viršutinių kvėpavimo takų infekcija). Minėtų ligų sukėlėjai (virusai) pakenkia nosies gleivinės ir ausies trimito virpamojo epitelio funkciją, tada minėti mikrobai jau gali patekti į būgninę ertmę ir sukelti ūminį jos gleivinės uždegimą. Vidurinės ausies gleivinė išburksta, padidėja jos liaukų sekrecija, ertmėse kaupiasi pūliai.
Pasireiškia: karščiavimas, ausies skausmas, pūliavimas, ausies būgnelio paraudimas, patinimas, prikurtimas ir kt.
Čekų sukurta vakcina nukreipta prieš 2 paplitusius vidurinio otito ir infekcijų sukėlėjus - Streptococcus pneumoniae и Haemophilus influenzae.
Roman Prymula vadovaujamame tyrime dalyvavo 5000 vaikų nuo 6 mėn. amžiaus. Jie buvo padalinti į dvi grupes: pirmosios grupės vaikai buvo paskiepyti naująja vakcina nuo otitų, o kontrolinės grupės vaikai skiepyti tik nuo hepatito A. Tyrimo rezultatai buvo vertinami tik po 2 metų, ir paaiškėjo, kad vaikai, gavę naująjį skiepą, 30 proc. rečiau sirgo otitais, nei vaikai iš kontrolinės grupės.
Nepaisant naujosios vakcinos efektyvumo, LOR specialistai abejoja ar reikalinga visuotinė vaikų vakcinacija nuo otitų, kadangi viduriniosios ausies uždegimas nėra tiek pavojinga liga ir jos gydymas nėra sudėtingas. Be to, specialistai įspėja, jog naujoji vakcina apsaugo tik nuo 2 uždegimą dažniausiai sukeliančių mikrobų, bet neapsaugos nuo visų kitų.
Šaltinis: Reuters