{mosimage}Kai viskas krinta iš rankų, meilė sukelia vien kančias ir užgriūna depresija, dažniausiai norisi pasilepinti skanėstais. Neseniai buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo apie tūkstantį britų. Pasirodė, jog apie 60 proc. 15-24 metų amžiaus jaunuolių sunkiais gyvenimo momentais guodžiasi šokoladu, 43 proc. – greituoju maistu. Šie skaičiai gąsdina mitybos specialistus.

Specialistai baiminasi, kad šiems jaunuoliams netrukus teks auginti būsimą žmonių kartą ir kad jie perduos netinkamos mitybos įpročius. Neteisingai maitinasi apie 11 mln. suaugusių britų.

52 proc. suaugusiųjų, dalyvavusių tyrime, prisipažino, kad  graužia šokoladą tada, kai neturi nuotaikos, 25 proc. tokiais atvejais puola prie dešrainių ir gruzdintų bulvyčių. Maistu žmonės mėgina užpildyti tuštumą, atsiradusią dėl vienišumo, per žemo savęs vertinimo, depresijos, neužtikrintumo dėl ateities. Tai vadinama „meilės alkiu“.

Tačiau ši guodimosi forma labai kenksminga sveikatai. Žmogus, vartojantis maistą tam, kad atstatytų savo jausmų kontrolę, gali susirgti tiek fizinėmis, tiek psichinėmis ligomis. Todėl rekomenduojama problemas spręsti padedant specialistams.

Šaltinis: mignews.com