Po ilgos žiemos pagaliau atšilus orui daugelis tėvų mielai leidžia savo vaikams basomis žaisti smėlio dėžėse. Tačiau ekspertai tikina, kad smėlis, po kurį braido vaikai, gali būti labai pavojingas.

Čekijos infekcinių ligų specialistė Olga Mestankova šalies laikraščiui "Rodina", teigė, kad stiklo šukė, švirkšto adata ir gyvūnų išmatos kelia didelę grėsmę vaikams, žaidžiantiems smėlio dėžėse parkuose ir net savo namo kieme.

"Be to, kad vaikas gali užlipti ant stiklo šukės ir įsipjauti, jis taip pat gali įsiduri panaudoto švirkšto adata ir užsikrėsti hepatito virusu", - įspėjo O. Mastankova.

Ligos, plintančios per šunų ir kačių išmatas, taip pat gali tykoti smėlio dėžėse. Vaikas, susitepęs išmatomis, gali įsikišti savo pirštuką į burną ir taip užsikrėsti, pavyzdžiui, toksoplazmoze, sakė gydytoja.

O. Mestankova rekomenduoja tėvams neleisti savo atžaloms žaisti smėlio dėžėse, nebent jos tikrai yra švarios, aplink nelaksto gyvūnai ir nesilanko narkomanai. Kiemuose esančios smėlio dėžės turėtų būti uždengtos, kai vaikai nežaidžia.

Tačiau smėlis žaidimų aikštelėse turi ir daug privalumų.

Smėlis skatina vaiko kūrybingumą, smėliu išpiltos žaidimų aikštelės apsaugos vaikus nuo sužeidimų, jeigu jie kris nuo sūpynių ar kitokių įrenginių. Medikų duomenimis, Čekijos sostinėje Prahoje per metus apie 2,7 tūkst. vaikų patiria kaulų lūžius.

ELTA