Tam, kad spėtų susidaryti nuomonė apie sutikto nepažįstamo žmogaus charakterį ir gebėjimus, smegenims prireikia dešimtosios sekundės dalies. JAV psichologų atliktame eksperimente dalyvavo 200 savanorių, kurie pažvelgę į nepažįstamųjų fotografijas turėjo įvertinti jų patrauklumą, atsakomybę, patikimumą, kompetenciją bei agresyvumą. Nuotraukos peržiūrai buvo skirta tik nuo 0,1 iki 1 sekundės laiko. 

Pasirodo, tyrimo dalyviams pakako minimalaus laiko intervalo tam, kad susidarytų įspūdį apie žmogaus charakterį. Gavę papildomo laiko apmąstymams, dalyviai tik patvirtindavo ankstesnius vertinimus.

Veido bruožų bei charakterio ypatybių sąsaja gali būti pati minimaliausia, ir tai netrukdo žmogui vertinti kitus iš pirmo žvilgsnio. Mes labai greit nustatome, ar žmogus pasižymi mums svarbiomis charakterio ypatybėmis, su juo net nepasikalbėję. Tyrimo metu užfiksuota, kad simpatijos nepažįstamajam formavimasis įvyksta beveik nedalyvaujant intelektui. Šiame procese dalyvauja ta pati smegenų sritis, kuri atsakinga už baimės pojūtį.


Šaltinis: LiveScience.com