Trimečiai vaikai fiziškai aktyvūs būna tik 20 minučių per dieną (vietoje 60 rekomenduojamų). Škotijos Glasgow universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 78 vaikai. Specialūs prietaisai, tvirtinami prie juosmens, fiksavo jų fizinį aktyvūmą per visą dieną ir sunaudotų kalorijų kiekį. Vidutiniškai, vietoje 1500 rekomenduojamų, vaikai sudegindavo 1300 kalorijų per dieną. Šis suvartojamų ir deginamų kalorijų neatitikimas atsiranda dėl per mažo vaikų aktyvumo.

Turime dvi išeitis: arba vaikai turi suvartoti mažiau kalorijų, arba būti aktyvesni. Tačiau tyrėjai nemano, jog vaikai valgo per daug. Prieš 25 metus trimečiai vaikai valgydavo 25% daugiau, nei šiuolaikiniai. Dabartinių vaikų fizinis aktyvumas stipriai sumažėjo.
 
Eksperimento metu vaikai 9-10 val. per dieną buvo minimaliai aktyvūs, ir pakankamai intensyvaus krūvio gaudavo tik apie 20 min. (bėgiojo, greitai ėjo pėsčiomis). Pastebėta, kad vaikai nuolat vežiojami automobiliais, nešiojami ant rankų net tuomet, kai galėtų eiti pėsčiomis.
Per mažas aktyvumas vaikystėje gresia ne tik nutukimu. Juk aktyvūs judrūs vaikai pasižymi geresniu elgesiu ir mokymusi, nes fizinis aktyvumas stimuliuoja smegenų vystymąsi. Kol nebuvo televizijos ir kompiuterinių žaidimų, vaikai nesėdėdavo valandų valandas vienoje vietoje. Jie atrasdavo įvairių būdų pasilinksminti ir pažaisti, turėjo itin lakią vaizduotę ir fantaziją.


Šaltinis: medafarm.ru