Kovo 24 d., šiandien, 9.30 val. Seimo Konstitucijos salėje vyksta Seimo moterų parlamentinės grupės konferencija "Lietuvos moterys prieš smurtą šeimoje". Konferencijoje dalyvauja Seimo nariai, vidaus reikalų, teisingumo, socialinės apsaugos ir darbo ministrai, Austrijos intervencijos centro direktorė Rosa Logar, Nevyriausybinės organizacijos atstovai (NVO).
Bendros konferencijos gairės:
Moterys savo šeimose nėra saugios: tyrimų duomenimis smurtaujama kas trečioje Lietuvos šeimoje; 63,3 proc. suaugusių moterų apklausų metu pareiškė, kad yra patyrusios vyrų fizinį arba seksualinį smurtą, arba joms buvo grasinta. Apie patį baisiausią smurtinį išpuolį policijai pranešė tik 10,6 proc. nukentėjusiųjų.
Dar 2000 m. JTO komitetas, komentuodamas Lietuvos pateiktą periodinę ataskaitą apie moterų lygių galimybių įgyvendinimą, išreiškė susirūpinimą dėl Lietuvos įstatymų leidėjo bei aukščiausios vykdomosios valdžios atstovų delsimo iš esmės spręsti smurto prieš moteris panaikinimo problemą.
"Lietuvoje turėtų būti sukurta vieninga koordinavimo sistema, išugdytas glaudus ryšys tarp NVO - Policijos - prokuratūros ir teismų bei vietos savivaldos institucijų. Įsteigtos daugiafunkcinės agentūros, kuriose aukos galėtų rasti būdų pakankamai saugiai integruotis į visuomenę, bendradarbiaudamos su konsultacijų centrais," - teigia V. Boreikienė.
Iš 100 smurto šeimoje atvejų, 98 atvejais šeimoje prieš moterį ir vaikus smurtauja vyras. Jei šioje situacijoje vyrą ir moterį sulyginame, tai ne atskleidžiame, o nuslepiame smurto šeimoje esmę.
"Moterys, patiriančios smurtą šeimoje, negali būti priskiriamos taip vadinamoms socialinės rizikos (socialinės atskirties) grupėmis, tokioms, kaip neįgalieji, beglobiai vaikai, išėję iš įkalinimo įstaigų, kt. Turime įsisąmoninti, kad smurtas prieš moteris šeimoje yra ne socialinė, o žmogaus teisių pažeidimo problema, ne asmeninis, o visuomenės ir politinis klausimas," - sako Vilniaus moterų namų direktorė L. Vasiliauskienė.
Šaltinis: LRS Seimo ryšių su visuomene skyriaus pranešimas