Po dvejų metų pusė Žemės gyventojų gyvens miestuose, o prieš pusę amžiaus šis rodiklis buvo lygus tik 30 procentų. Tokia prognozė pateikiama Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus pranešime apie demografijos tendencijas.

Dabar miestuose gyvena 3,2 milijardo žmonių, o visos planetos gyventojų skaičius pasiekė šešis su puse milijardo. Iki 2030 metų miestiečių skaičius išaugs iki 5 milijardų, tai sudarys 61 procentą Žemės gyventojų.

Šiuo metu 20 pasaulio miestų turi daugiau kaip 10 milijonų gyventojų. Prieš 30 metų tokių miestų buvo keturi, o prieš 55 metus - tik du. Didžiausių aglomeracijų penketą sudaro Tokijas (35,3 milijono), Meksikas (19,2), Niujorko-Niuarko rajonas (18,5), Bombėjus (18,3) ir San Paulas (18,3). Po jų eina Delis, Kalkuta, Buenos Airės, Džakarta, Šanchajus, Daka, Los Andželas, Karačis, Rio de Žaneiras, Osakos-Kobės rajonas, Kairas, Lagosas, Pekinas, Didžioji Manila ir Maskva.

Labiausiai urbanizuota šalis yra JAV, kur miestuose gyvena 87 procentai gyventojų. Lotynų Amerikoje ir Karibų baseino šalyse šis rodiklis sudaro 78 procentus.

Planetos gyventojų skaičius sparčiai didėja. 2000 metais vyresnių kaip 60 metų amžiaus žmonių buvo 600 milijonų, po pusės šimtmečio šis rodiklis patrigubės ir pasieks 2 milijardus.

Demografai taip pat prognozuoja, kad planetos gyventojų daugės iki pat 2050 metų, o po to jų skaičius stabilizuosis ir bus lygus 9 milijardams.

ELTA