Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, imunizacija - viena ekonomiškai efektyviausių visuomenės sveikatos veiklos sričių. Šiuo metu pasaulyje vakcinacija įvardijama, kaip viena didžiausių sėkmių visuomenės sveikatos istorijoje bei būtina asmens sveikatos priežiūros sudedamoji dalis, padedanti vaikus apsaugoti nuo susirgimų, jų komplikacijų bei mirčių.
Lietuvos vaikai skiepijami pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Naujagimiai, kūdikiai ir vaikai valstybės lėšomis skiepijami nuo tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, tymų, epideminio parotito, raudonukės, Haemophilus influenzae B tipo infekcijos. Įgyvendinant Nacionalinę imunoprofilaktikos programą, pasiektos didelės skiepijimo apimtys. 2004 m. nuo tuberkuliozės paskiepyta daugiau nei 99% naujagimių, nuo difterijos, kokliušo, stabligės, poliomielito paskiepyta apie 95% vienerių metų vaikų. Biudžeto lėšomis skiepijami asmenys po traumų ir nukentėję nuo pasiutusių ar įtariamai pasiutusių gyvūnų.
Vykdant Nacionalinę imunoprofilaktikos programą, per pastaruosius dešimt metų Lietuvoje žymiai sumažėjo sergamumas kokliušu, tymais, epideminiu parotitu, raudonuke. Jau daugelį metų neregistruojami susirgimai įgimtu raudonukės sindromu ar naujagimių stablige, registruojami tik pavieniai difterijos ir stabligės atvejai tarp vyresnio amžiaus žmonių, o sergamumui hepatitu B būdinga mažėjimo tendencija. 2002 m. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, likviduotas sergamumas poliomielitu, o iki 2010 m. siekiama likviduoti ir sergamumą tymais.
Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras prašo asmens ir visuomenės sveikatos įstaigų specialistus, taip pat žiniasklaidą nuolat propaguoti tiek vaikų, tiek suaugusiųjų profilaktinius skiepijimus, kaip vieną efektyviausių, saugiausių profilaktikos nuo užkrečiamųjų ligų priemonių kiekvienam vaikui ir suaugusiam, o kartu ir visai visuomenei.
ELTA
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuras šių metų spalio 17 - 23 dienas paskelbė Europos skiepijimų savaite. Ji skelbiama tam, kad būtų sutelktas visų Europos šalių dėmesys į vaikų ir suaugusiųjų skiepijimus nuo užkrečiamųjų ligų, taip pat ir nuo gripo.