Geriau būti turtinga ir sveika, nei ligota ir neturtinga… Žemesnis socialinis-ekonominis sluoksnis paankstina senatvę. Šią išvadą pateikė britų mokslininkai, palyginę 1552 dvynių seserų biologinį amžių, socialinį statusą ir finansinę padėtį.

Biologinė tyrimo dalis: ištirta dalyvių leukocituose esančių chromosomų būklė. Ląstelių senėjimo požymis – nepilna chromosomų galų replikacija (telomerų trumpėjimas). Kasmet telomerų ilgis sutrumpėja 20 nukleotidų porų (nukleotidai yra pasikartojantys DNR struktūriniai vienetai).

Pereikime prie praktikos: mažai apmokamą, neprestižinį darbą dirbančių moterų  telomerai yra žymiai labiau sutrumpėję, nei pasiturinčių jų bendraamžių moterų. Žymus skirtumas (vidutiniškai 140 nukleotidų porų), tai yra 7 papildomi gyvenimo metai, išliko net ir tuomet, kai buvo išskirti tokie faktoriai kaip viršsvoris, žalingi įpročiai ir sėslus gyvenimo būdas.

Mokslininkai išskyrė pogrupį – 17 porų seserų dvynių, kurios buvo ištekėję už visiškai skirtingam socialiniam sluoksniui priklausančių vyrų. Šiame pogrupyje skirtumas išryškėjo dar labiau – 9 papildomi gyvenimo metai.

Feministės klydo, vis dėlto turtingi vyrukai sugeba prailginti moters gyvenimą...

Priežastis, kodėl neturtingos moterys greičiau sensta, nėra labai originali – jos patiria daugiau streso, nes skursta, yra nepatenkintos savo padėtimi ir nesijaučia tvirtai dėl neužtikrintos ateities.

Norite gyventi ilgai? Tekėkite už pasiturinčių vyrukų ir siekite savo karjeros!


Šaltinis: kleo.ru