Belgijos Louvain Katalikiško universiteto mokslininkams pavyko pasistūmėti į priekį kovoje su viena labiausiai paplitusių ginekologinių ligų – endometrioze.

Endometriozė - tai liga, kuria susergama, kai panašus į gimdos gleivinę audinys atsiranda ir veša už gimdos ertmės ribų. Tai nuo moteriškų lytinių hormonų priklausanti liga, ir jos priežastys nėra visiškai aiškios. Vyrauja kelios teorijos, aiškinančios jos atsiradimą.

Jacques Donnez vadovaujami mokslininkai iškėlė hipotezę, kad neigiamą poveikį moters organizmui daro geležis, kurios labai padaugėja susirgus šia liga. Mokslininkai spėja, jog geležies perteklius atsiranda dėl eritrocitų, kurių patenka į sergančiosios organizmą mėnesinių metu. 

Savo hipotezę belgų ginekologai patikrino atlikdami bandymus su gyvūnais (pelėmis, sergančiomis endometrioze). Į organizmą įvedus preparato, kuris suriša geležį ir neutralizuoja jos poveikį, sumažėja ląstelių augimas endometriozės židiniuose.

Pasak tyrimo vadovo, neutralizuojantys geležį preparatai gali tapti pagrindiniu medikamentiniu endometriozės gydymo būdu ateityje.

Šaltinis:  Ma-ma.ru