Šiandien minima 14-toji Pasaulinė ligonių diena. 1994 m. vasario 11 d. Popiežius Jonas Paulius II įsteigė Popiežiaus gyvybės akademiją, todėl nuo šios dienos kiekvienais metais vasario 11-ąją pasaulio žmonės raginami nelikti abejingi sergantiesiems.

Popiežiaus Benedikto XVI laiške, skirtame Pasaulinei ligonių dienai, skelbiama, kad šios dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į psichikos sveikatos sutrikimų keliamas problemas, kamuojančias šiandien penktadalį žmonijos ir esančias skaudžiausiu šiuolaikinės visuomenės sveikatos reiškiniu.

Pasak Popiežiaus, daugelyje šalių trūksta aiškios psichikos sveikatos politikos, o įvairiose pasaulio vietose besitęsiantys ginkluoti konfliktai, baisių gamtos katastrofų seka ir terorizmo plitimas ne tik sąlygoja šokiruojantį mirčių skaičių, bet ir sukelia juos išgyvenusiems psichines traumas. "Tai didina vienišumo jausmą, ardo ir net pakerta tradicines, pradedant šeimos institucija, socialinio audinio formas bei į paribį išstumia ligonius, pirmiausia protiškai neįgaliuosius, kurie dažnai laikomi našta šeimoms ir visuomenei. Čia norėčiau padėkoti visiems įvairiais būdais bei lygmenimis besidarbuojantiems, kad solidarumo dvasia nesunyktų ir žmonės, vadovaudamiesi žmogiškumo bei Evangelijos idealais ir principais, nesiliautų globoję tokių savo brolių ir seserų", – teigia Benediktas XVI.

Pasaulinės ligonio dienos proga sveikatos apsaugos ministras Žilvinas Padaiga dėkoja visiems medicinos srities darbuotojams, gydytojams, slaugos personalui, mokslininkams, kuriems tenka didžiulė atsakomybė už žmogaus psichikos sveikatą, ypač tiems, kurie savo profesinį talentą ir širdies šilumą skiria psichikos sveikatos negalios kamuojamiems žmonėms ir jų šeimos nariams.

Kviesdamas prisidėti prie šios dienos minėjimo, ministras linki visiems stiprios sveikatos ir santarvės: "Psichikos sveikata yra neatskiriama bendrosios individo ir visuomenės sveikatos dalis". Pasak Ž. Padaigos, visuomenės ir asmens psichikos sveikatos problemos turi būti sprendžiamos atsisakant istorinių stigmos, izoliacijos, socialinės atskirties ir diskriminacijos tradicijų bei įdiegiant į kasdienę praktiką mokslo žiniomis ir šiuolaikinės Europos vertybėmis pagrįstus psichikos sveikatos problemų sprendimo būdus mūsų šalyje.

Šaltinis: Sveikatos apsaugos ministerija