Taip galėjo atrodyti šventės puošyba prieš 20 metų, bet ne šiandiena. Prisiminkite kokius telefono aparatus naudojome prieš 20 metų, ir kaip dabar technologijos pakeitė šį prietaisą?
Šiandiena pasipuošti šventę balionais vienas juokas, reikia tik pasidomėti internete kas ir kaip. Na, o neturintiems laiko ieškoti, šiame straipsnelyje brūkštelsiu kelis patarimus, kaip greitai ir be titaniškų pastangų kartu su mažaisiais pagalbininkais padekoruoti balionais šventės vietą.
Rasuolė (dizainerė-dekoratorė)
Kaip išsirinkti kokybiškus balionus...
Pirmiausia - balionai turi būti pagaminti iš natūralaus latekso (tai "gumos medžių", augančių Malaizijoje, sula). Kadangi natūralus lateksas yra pakankamai nepigi žaliava, tai didelė dalis Kinijos gamintojų naudoja dirbtinį lateksą, kuris savo savybėmis net neprilygsta natūraliam. Balionai pagaminti iš natūralaus latekso, ne tik, kad neteršia gamtos, bet ir yra žymiai elastingesni ir atsparesni aplinkos poveikiui. Lietuvoje galima įsigyti kokybiškų balionų pagamintų Italijoje, Belgijoje ar net JAV. Italijoje gaminami balionai yra pakankamai geros kokybės, todėl dekoruoti jais savo gimtadienius ar kitas šventes, gali būti tikrai geras pasirinkimas. Belgiški balionai yra kiek geresnės kokybės už itališkus, tačiau jų kaina jau didesnė. JAV pagaminti, "Qualatex" firmos, balionai - profesionalų pasirinkimas. Tai visame pasaulyje žinomas prekinis ženklas, kuris pirmiausia akcentuoja kokybę. Kaina, suprantama, yra aukšta.
Balionus rekomenduočiau pirkti specializuotose parduotuvėse (pvz. "Balionų šalis"), bet didžiausias pasirinkimas yra internetinėje parduotuvėje www.svenciumiestas.lt
Kaip pripūsti ir užrišti...
Taigi pradėkime nuo balionų pūtimo. Nereikėtų balionų pūsti burna, pirmiausia tai neestetiška, antra - gali būti nesaugu, mat sprogusios balionų dalelės gali patekti į akis.
Geriausia balionus pūsti specialiu kompresoriumi, tačiau jis kainuoja nepigiai (nuo 300,-Lt.). Tiesa, balionų pūtimo kompresorius namie dažnai praverčia, ypač vasarą. Su juo lengvai galima pripūsti visus pripučiamus žaislus ir net didžiausius čiužinius. Jei planuojate pūsti daug balionų ir negalite įsigyti kompresoriaus, nuomokitės. Nuoma kainuos apie 40,-Lt., ir su savimi reikia turėti pinigų užstatui.
Populiariausias balionų pūtimo prietaisas yra dvipusė balionų pūtimo pompa. Dvipusė todėl, kad orą pučia tiek traukiant, tiek stumiant. Tokią pompą galima įsigyti už 15-30,-Lt.
Su tokia pompa nesunkiai, per kelias minutes, pripūsite keletą balionų. Tačiau, jei reikia pripūsti keliasdešimt balionų su pompa, patikėkite šį darbą vyrui, tegu "sportuoja".
Balionus reikia pūsti iki ovalo formos, jei pripūsite "kriaušę", balionas greitai sprogs. Teisingai pripūtus balioną, iki ovalo formos, lieka nepripūstas baliono kakliukas. Jis yra skirtas užrišimui. Paprasčiausiai užmegskite baliono kakliuką mazgu. Užmezgę mazgu kakliuką nestipriai patempkite, vos vos ir balionas užrištas. Jokie siūlai ar virvelės tam nereikalingi.
Pučiant balionus helio dujomis procedūra yra lygiai tokia pati. Tik nepamirškite, jog paleidus balioną su helio dujomis jis nuskris, todėl jei pučiate heliu balionus kambaryje iš anksto pasirūpinkite juostelėmis, ir kai jau baliono kakliuką užrišate mazgu, pririškite prie jo juostelę.
Helis
Dar prieš keletą metų balionus su heliu patiems prisipūsti buvo sudėtinga. Tačiau neseniai Lietuvoje pasirodę vienkartiniai helio balionai šią problemą kaip mat išsprendė. Dabar galima įsigyti vienkartinį helio balioną, nusivežus jį į sodybą, prisipūsti balionus, o tuščią tarą galima išmesti arba ją mielai "priglaus" metalo supirkėjai. Svarbiausia, kad šie helio balionai sveria tik kelis kilogramus, o vietos bagažinėje užims tiek pat kiek penkių litrų stiklainis.
Kadangi helio dujos yra inertinės (atsimenate chemijos pamokas mokykloje?), jos nesunkiai prasiskverbia pro baliono sieneles. Štai kodėl balionas su oru gali kabėti kelias savaites ar net mėnesius, o su heliu po kelių valandų bliūkšta ir nusileidžia žemyn. Kad taip nenutiktų naudokite kokybiškus balionus, o balionų vidų ištepkite specialiu priedu Hi-Float. Heliu pūskite tik didesnius balionus (ne mažiau kaip 27cm. skersmens), nes mažesni balionai neskraidys. Kuo balionas didesnis, tuo ilgiau jis skraidys.
Apdoroti specialiu priedu balionai su heliu skraido nuo 24val. iki kelių parų.
Kaip nupinti balionų girliandas...
Lengviausia ir paprasčiausia nupinti balionų girliandą galima naudojant specialius dekoravimo balionus, tai balionai su viršūnėle, kuri neprisipučia, ji yra skirta balionų surišimui tarpusavyje. Tiesiog pripūskite balionus oru ar heliu, užriškite balionų kakliukus mazgu, o paskui suriškite juos tarpusavyje.
Ši girliada nereikalaus daug pastangų pučiant balionus su rankine pompa.
O svarbiausia, kad galima įsigyti ir sukomplektuotą balionų rinkinį, iš kurio nesunkiai nupinsite girliandą su užrašu "Gimtadienis".
Jei turite rimtų pagalbininkų galite nupinti gėlių girliandą.
Darbo principas toks pats, tik reikės dvigubai daugiau balionų:
Na, o jei įsigijote ar išsinuomavote kompresorių balionų pūtimui, galite nupinti ir profesionalią balionų girliandą, kurios 1 metrui reikia net 24 balionų.
Balionų pasirinkimas didelis, todėl tik Jūsų fantazija riboja, kaip gražiai padekoruoti balionais šventę.
Jei kils klausimų mielai Jums atsakysime supermama.lt forumo temoje "Balionų šalis"
Jūsų Rasuolė