Mokslininkai išskyrė pagrindinį moteriško grožio parametrą, kuris daugelį žmonijos istorijos amžių labiausiai patiko vyrams – tai plonytė talija. Grupė mokslininkų išanalizavo 345 tūkst. literatūros kūrinių (daugiausiai XVI-XVIII a.) ir apibrėžė moters grožio standartus. Buvo nagrinėjami ne tik britų ir amerikiečių literatūros šaltiniai, bet ir indų, kinų romantinė poezija, kurta I-VI mūsų eros amžiais.

Pasak mokslininkų, plonytė talija yra akivaizdus sveikatos ir vaisingumo ženklas, kurį nulemia aukštas hormono estrogeno lygis organizme. Apkūnumas rodo, kad estrogeno yra mažiau bei polinkį sirgti. Tad kuo moteris lieknesnė – tuo ji patrauklesnė vyrams.

Liekna talija visada buvo graži. Vyrai taip pat visais laikais grožėjosi moters krūtimis, kojomis, klubų apvalumais. Tiesa, užpakaliukas minimas rečiau. Lūpos, it rožės pumpuras, ir pieno baltumo veido oda kažkada buvo grožio idealas, o išsišovę skruostikauliai, kuriuos šiandien taip dažnai matome ant podiumo, kažkada buvo pasibjaurėtini. Prieš keletą šimtmečių išaukštintos apvalios formos, o dabar madinga liekna figūra.

Moters krūtinė vyrams visais laikais asocijavosi su romantika ir erotika, tačiau užuominų apie tai, kokios formos turėtų būti idealios krūtys, beveik nerasta. Kai kurie kūrėjai išaukštino mažą krūtinę, kiti – didelę. Dažniausiai minimi jų apvalumai.

Šaltinis: “The Times”