Vokiečių mokslininkai sukūrė gerų tarpusavio santykių formulę. Ji labai paprasta: vieną kritinę pastabą neutralizuoja penki komplimentai.
Vienas iš būdų, kaip puikiai sugyventi, yra daug dažniau girti savo partnerį nei jį kritikuoti, tvirtina du vokiečių socialinių mokslų specialistai, išstudijavę "meilės formulę".Dauguma žmonių trokšta ilgai kartu gyventi ir gerai sutarti, tačiau toli gražu ne visiems tai pavyksta - daugelyje šalių skyrybų skaičius auga.
Rūro universitete (Bochumas) dirbantys mokslininkai Hansas Verneris Birhofas (Hans-Werner Bierhoff) ir Elkė Rormanas (Elke Rohrmann) savo knygoje apie tai, kas daro poras laimingas, apibendrino atliktų tyrimų rezultatus.
Mokslininkai įrodinėja, jog vieni iš svarbiausių faktorių, neigiamai veikiančių santuoką, yra partnerio neištikimybė, darbo praradimas, užsitęsusios ligos, depresija ir pirmojo vaiko gimimas.
Pasak H. V. Birhofo, pastaraisiais metais skyrybų padaugėjo todėl, kad moterys dažniau imasi iniciatyvos skirtis.
"Dėl to labai liūdna, tačiau čia galima įžvelgti ne vien neigiamus dalykus. Tai rodo, jog moterys tampa vis labiau finansiškai nepriklausomos," - teigia jis.
Mokslininkai priėjo prie išvados, jog nėra sunku pasiekti, kad santuoka būtų laiminga. Viena iš sąlygų - užuot kritikavę vienas kitą, partneriai turėtų negailėti komplimentų, kurie parodytų jų švelnumą, pripažinimą ir meilę. Komplimentų ir kritikos dozių santykis turėtų būti 5:1.
O vienas iš 'kertinių laimės akmenų" yra išsaugoti pozityvią nuostatą apie savo partnerį, nors tai būtų ir iliuzija. Impulsyvieji ir linkusieji kritikuoti turėtų dažniau pagalvoti apie džiaugsmą, kurį gali suteikti buvimas kartu ir negailėti vienas kitam malonių staigmenų.
ELTA