Nepaliestuose dinozaurų kiaušiniuose, kurių amžius siekia 190 mln. metų, mokslininkai aptiko susiformavusius embrionus, iš kurių būtų išsiritę bedančiai ir bejėgiai sutvėrimai, pranešė mokslininkai.

Jų tyrimo rezultatai, išspausdinti penktadienį pasirodžiusiame žurnale "Science", leidžia tvirtinti, kad net seniausios dinozaurų rūšys pasižymėjo šiltais tėviškais jausmais savo mažyliams.

"Jaunikliai dar neturi dantų, tačiau jie jau pasirengę išsiristi, - teigia tyrimo vadovas Robertas Riszas (Robert Reisz) iš Toronto universiteto. - Vienintelis priimtinas paaiškinimas - juos maitino motina. Tai seniausias įrodymas iš priešistorinio pasaulio, kad dinozaurai rūpinosi savo jaunikliais. Tai pati dinozaurų evoliucijos pradžia".

Kiaušiniai priklauso dinozaurui, kuris vadinamas masospondilusu. Jis priklauso prosauropodų grupei, iš kurios išsivystė milžiniški sauropodai, tokie kaip apatosaurusai.

Suakmenėję kiaušiniai buvo rasti 1978 metais Šiaurės Afrikoje, tačiau tik dabar šiuolaikinės technologijos leido mokslininkams atlikti išsamius jų turimus.

ELTA