Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad brandaus amžiaus moterys, anksčiau neturėjusios vaikų dėl karjeros siekių, nėštumo metu neretai patiria nervinį išsekimą. Nes pastojusios brandžiame amžiuje, beveik nieko nenutuokia apie motinystę ir laukimąsi. Jos nedaug ką težino apie vaikų priežiūrą, nėštumo metu patiriamus sunkumus ir negalavimus, todėl besilaukdamos, dėl kiekvienos smulkmenos skuba pas gydytojus, sunkiai susitaiko su tuo, kad negali visiškai kontroliuoti situacijos.

Tyrimo metu buvo apklausta apie 1000 bričių.
268 moterys buvo 31-35 m. amžiaus, 80 moterų 36-40 m. amžiaus, 9 moterys 41-45 m. amžiaus.

Kas penkta iš jų teigė, jog nebuvo emociškai pasiruošusi nėštumui; 2 iš 3-ų sakė, kad ši patirtis buvo kur kas labiau varginanti, nei buvo tikėtasi; pusę apklaustųjų reikėjo drąsinti ir kelti nuotaiką.

Anksčiau moterys perimdavo motinystės patirtį viena iš kitos: motinos, seserys, dukros ir t.t. Dabar dažniausiai patirties semiamasi Interneto svetainėse, skirtose besilaukiančioms ir mamoms bei gydytojų konsultacijose. Nepatyrę tėvai ėmė labiau pasitikėti auklėmis. Atsirado žymiai daugiau viduriniosios klasės atstovų, samdančių aukles savo kūdikiams nuo pat jų gimimo. 

Subrendę, sėkmingai dirbančios moterys paprastai mano galinčios įveikti bet ką, tačiau nėštumo metu pajunta, kad žemė slysta iš po kojų... Jos įpratę viską kontroliuoti, o kai kažkas ima vykti ne pagal planą, puola į neviltį. Galima suplanuoti vestuves, darbus, naujus namus, bet tik ne nėštumo eigą!

Šaltinis: newsru