Lapkričio 17-ąją minimą Tarptautinę nerūkymo dieną sostinės Savivaldybės aikštėje rengiama akcija "Nerūkykime prie savo vaikų".

Į rūkalų žalą mažiesiems praeivių dėmesį atkreips Senamiesčio teatro aktoriai ir specialiai akcijai pagamintos dūmus leidžiančios dekoracijos.

Tarptautinės nerūkymo dienos minėjime Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai apdovanos konkurso "Nerūkanti klasė" nugalėtojus, paskelbs, kas laimėjo konkursą "Nerūkyk - keliauk".

Sociologiniai tyrimai rodo, kad rūkančių tėvų vaikams sunkiau sekasi mokytis. Be to, augdami jie perima tėvų elgesio modelį ir patys dažniau pradeda rūkyti.

"Sveikos gyvensenos įpročių tarp mokyklinio amžiaus vaikų studija" parodė, kad Lietuva - viena iš 12 Europos Sąjungos (ES) šalių, kuriose daugiausiai rūkančių jaunuolių.

Tyrimo duomenimis, rūkymas - itin didelė problema naujose ES šalyse -Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Čekijoje, Lenkijoje ir Vengrijoje.

Ryškiausias rūkančiųjų skaičiaus padidėjimas pastebėtas tarp 11-15 metų vaikų. Per savo gyvenimą net 15 procentų vienuolikmečių yra surūkę bent vieną cigaretę. Bandžiusių rūkyti penkiolikmečių skaičius yra daugiau nei keturis kartus didesnis ir siekia 62 procentus.

Pasak medikų, pirmieji priklausomybės nuo tabako simptomai pasireiškia praėjus vos kelioms savaitėms po atsitiktinio bandymo rūkyti.

Dauguma jaunimo nori atsisakyti šio žalingo įpročio, tikisi, kad gali tai padaryti patys, tačiau tik nedaugeliui tai pavyksta. Mergaitės dažniau nei berniukai bando mesti rūkyti, tačiau berniukams tai pavyksta dažniau.

ELTA