Nepirkite pirotechnikos priemonių turgavietėse, nenaudokite savadarbių pirotechninių gaminių ir nebandykite patys pasigaminti, nes dėl jų ir įvyksta skaudžiausios nelaimės. Pirotechnikos priemones įsigykite tik parduotuvėse ir atidžiai perskaitykite jų instrukciją. Pirotechnikos gaminius naudokite tik lauke. Uždekite juos atviroje teritorijoje, kuo toliau nuo žmonių, pastatų ir automobilių. Naudojant fejerverkus gyventojų susibūrimo vietose, nenukreipkite jų į žmones. Pirotechnines priemones statykite tik ant lygaus, nedegaus paviršiaus. Prieš sprogdindami, nukreipkite jas į viršų ir atsitraukite saugiu atstumu.
Neleiskite pirotechninių gaminių naudoti vaikams. Pavojų gali kelti ir nesuveikusios pirotechninės priemonės. Tad jeigu pirotechninis gaminys neiššovė, nesiartinkite prie jo mažiausiai minutę arba tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Nebandykite jo ardyti arba uždegti iš naujo. Neužsidegusį ar neiššovusį gaminį reikia panardinti į vandenį, įdėti į maišelį ir išmesti į šiukšlių konteinerį. Kad nuo neatsargiai paleistų pirotechnikos priemonių Naujųjų metų naktį būtų išvengta gaisrų, nepalikite balkonuose degių, greitai užsiliepsnojančių medžiagų.
Tuo pačiu norime priminti, kad išeidami iš namų nepamirštumėte patikrinti, ar išjungti elektros prietaisai, užsuktos dujos. Taip pat nepalikite besikūrenančios krosnies ir mažamečių vaikų be suaugusiųjų priežiūros. Šiemet Lietuvoje kilo beveik 26 tūkstančiai gaisrų, kurių metu žuvo daugiau kaip 300 žmonių, dar beveik tiek pat gyventojų buvo traumuota.
Šaltinis: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas