Kiekvienam žmogui, planuojančiam atlikti lazerinę regėjimo korekciją, nerimą kelia klausimas – kuris metodas yra pats geriausias ir saugiausias bei kokios įrangos naudojimas, atliekant lazerinę korekciją, garantuoja maksimalų rezultatą? Norėdami gauti kompetentingus atsakymus į šiuos klausimus, kreipėmės į gydytoją, atlikusį daugiau kaip 85 000 lazerinės regėjimo korekcijos procedūrų, klinikų tinklo „Novoye zreniye” lazerinės korekcijos departamento vadovą, medicinos daktarą Vadimą Muraško. Kiekvienam žmogui, planuojančiam atlikti lazerinę regėjimo korekciją, nerimą kelia klausimas – kuris metodas yra pats geriausias ir saugiausias bei kokios įrangos naudojimas, atliekant lazerinę korekciją, garantuoja maksimalų rezultatą? Norėdami gauti kompetentingus atsakymus į šiuos klausimus, kreipėmės į gydytoją, atlikusį daugiau kaip 85 000 lazerinės regėjimo korekcijos procedūrų, klinikų tinklo „Novoye zreniye” lazerinės korekcijos departamento vadovą, medicinos daktarą Vadimą Muraško.

– Gydytojau, kaip Jums pavyko atlikti tiek daug lazerinės korekcijos procedūrų, nesukėlusių pacientams jokių sunkumų?

– Lazerinė regėjimo korekcija yra viena populiariausių procedūrų šiuolaikinėje oftalmologijoje. Kiekvienais metais pasaulyje jų atliekama dešimtys milijonų. Asmeniškai aš esu atlikęs 85 000 operacijų, po kurių mano pacientai nepatyrė jokių komplikacijų, ir šis skaičius auga kiekvieną savaitę. Tai tapo įmanoma tik dėl griežtos medicininės ir techninės kontrolės. Nepriekaištingai atliktos operacijos grindžiamos trimis „banginiais”.

Pirma – aš dirbu su modernia lazerinės korekcijos įranga. Klinikos vadovybė atnaujina ir keičia įrangą kartą per trejus metus. Palyginimui, kai kuriose ligoninėse eksimerinis lazeris gali būti naudojamas net penkiolika metų ir tai, aišku, lemia lazerinės regėjimo korekcijos efektyvumą.

Antra – labai skrupulinga paciento apžiūra prieš lazerinę korekciją. Negalima pamiršti, kad, kaip ir kiekvienam metodui, lazerinei korekcijai būdingi kai kurie apribojimai. Todėl prieš procedūrą kiekvienam akių klinikų „Novoye zreniye” pacientui atliekami išsamūs regėjimo sistemos diagnostiniai tyrimai, kurie ne tik leidžia nustatyti refrakcijos pažeidimus bei tiksliai įvardyti diagnozę, bet ir įsitikinti, kad nėra jokių klūčių lazerinei korekcijai atlikti. Kai kuriais atvejais būtinas papildomas paciento gydymas.

Trečia – taisyklingai parinktas lazerinės regėjimo korekcijos metodas. Šiandien egzistuoja per 20 trumparegystės, toliaregystės, astigmatizmo korekcijos metodų.

– Kuris iš jų pats efektyviausias?

– Mūsų klinikų specialistai viena efektyviausių ir saugiausių laiko eksimerinę-lazerinę korekciją, kuriai priskiriami LASIK ir REIKZ metodai. Abu šie metodai, mūsų nuomone, padeda pasiekti nepriekaištingų lazerinės korekcijos rezultatų. Lazerinė regėjimo korekcija atliekama vidiniuose akies ragenos sluoksniuose ir leidžia pasiekti stabilų efektą bei, kiek įmanoma, maksimalų regėjimą pacientui.

– Gal galėtumėte plačiau papasakoti apie metodus LASIK ir REIKZ?

– Lazeriu veikiamas priekinės akies dalies dangalas, laužiantis šviesos spindulius – ragena. Pakinta jos forma, todėl vaizdas pradedamas fokusuoti tinklainėje, kaip ir turi būti. Dėl operacijos saugumo ir šiuolaikinės eksimerinės-lazerinės įrangos regėjimo korekcijos procedūra tapo paprasta bei prieinama beveik kiekvienam.

– Ar tiesa, kad po lazerinės korekcijos žmogaus regėjimas gali viršyti nustatytą normą?

– Taip, po lazerinės korekcijos, atliktos LASIK ir REIKZ metodais, paciento regėjimas gali net viršyti įprastą normą. Paprastai žmogus su normaliu regėjimu mato dešimt eilučių okulisto lentelėje, o pacientas po lazerinės korekcijos procedūros, atliktos LASIK ir REIKZ metodais, gali matyti 50 proc. arba net 100 proc. geriau negu įprasta norma. Toks pacientas labai ryškiai mato ir itin smulkias detales.

– Jūs laikote metodus LASIK ir REIKZ naujais, o kokie tuomet yra tradiciniai lazerinės korekcijos metodai?

– Pakankamai seniai medicinos praktikoje naudojami metodai FRK (PRK), LASEK ir kitos šių korekcijos būdų modifikacijos. Kai kurios klinikos siūlo LASEK metodą kaip naujieną, bet iš tikrųjų jis nėra naujas.

– Kokių kliūčių gali iškilti lazerinei regėjimo korekcijai atlikti?

– Egzistuoja tiesioginės ir santykinės kliūtys lazerinei korekcijai. Procedūra nerekomenduojama nėštumo ir kūdikio maitinimo periodais, nes tuo metu moters organizme vyksta labai galingi atkuriamieji procesai ir nuimtos dioptrijos gali sugrįžti, tuomet tektų daryti papildomą korekciją.

Pasikartosiu, kad lazerinę regėjimo korekciją galima atlikti iki nėštumo ir po vaiko gimimo, tai nesukelia jokių problemų. Netgi jeigu moteriai bus atlikta lazerinė regėjimo korekcija ir ji pastos praėjus savaitei po jos, tai irgi nekelia jokio pavojaus moters akims. Jos regėjimas liks puikus visam laikui.

Taip pat lazerinė korekcija neatliekama, esant sunkiems odos paviršiaus pažeidimams. Iš esmės kliūčių yra labai mažai. Išsamiau apie jas galite sužinoti tiesiogiai iš gydytojo.

– Jūs mane suintrigavote pasakydamas, kad yra galimybė po lazerinės korekcijos LASIK ir REIKZ metodais matyti daugiau nei nustatyta norma. Bet turbūt šios procedūros labai brangios Jūsų klinikoje?

– Įprasta vienos akies lazerinės regėjimo korekcijos kaina mūsų klinikoje yra 2000 Lt. Bet vadovybė priėmė sprendimą, kad vienerius metus nuo klinikos atidarymo vienos akies korekcija kainuoja nuo 777 Lt. Pasiūlymas galioja iki 2011 m. rugpjūčio 30 d.

Akių klinika „Novoye zreniye”
Vilnius, Savičiaus g. 11 (įėjimas į kiemą iš Savičiaus g. 1)
Tel. (8 5) 264 444, (8 5) 219 4334

www.gerasregejimas.lt
www.eyes.lt