Pasaulio banko ekspertai gerai įvertino Lietuvos mokyklų tobulinimo programos pasiekimus.

"Pasaulio banko vertintojų komanda patvirtino, kad ji yra pirmaujanti iš mūsų kuruojamų švietimo pertvarkos Rytų ir Vidurio Europoje projektų", - rašoma programos įgyvendinimo grupei atsiųstame laiške.

Ekspertų teigimu, retoje šalyje galima pamatyti, kad Švietimo kokybės vadybos sistemos kūrimo grupėse dirbtų visų lygių atstovai - nuo Statistikos departamento, Švietimo ministerijos ir jai pavaldžių institucijų iki savivaldybių ar net mokyklų atstovų.

Užsienio specialistų vertinimu, Lietuva kryptingai investuoja į priemones, turinčias didelį poveikį švietimo kokybei: aktyvius mokymo metodus, švietimo kokybės vadybos sistemos sukūrimą, mokymo priemones.

Mokyklų tobulinimo programa - didžiausias Lietuvos bendrojo lavinimo investicinis projektas nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Jo biudžetas siekia 180 mln. litų, iš kurių per 100 mln. litų sudaro Pasaulio banko paskola.

Už pasiskolintus pinigus šalies mokykloms perkamos šiuolaikiškos mokymo priemonės, programinė įranga, mokykliniai autobusai, renovuojamos mokyklos, finansuojamos užsienio specialistų konsultacijos.

Lietuvos Vyriausybės ir savivaldybių lėšos skiriamos finansuoti įvairių metodikų bei mokymo programų rengimui, švietimo valdymo, politikos analizės, moksleivių pažangos vertinimo sistemų sukūrimui, taip pat mokytojų ir mokyklų direktorių kvalifikacijos kėlimo seminarams.

Programos tikslas - pagerinti šalies 5-10 klasių mokinių pasiekimus modernizuojant bendrąjį lavinimą ir užtikrinant veiksmingą ir racionalų švietimui skirtų lėšų panaudojimą.

ELTA