Egipte su dviem galvomis gimusi mergaitė, kuriai per 13 valandų operaciją buvo pašalinta viena galva, greitai galės pati kvėpuoti be aparato, antradienį pareiškė ją po operacijos prižiūrintis gydytojas.

Dešimties mėnesių Manar Maged (Manar Maged) turį vieną rečiausių išsigimimų - craniopagus parasiticus. Taip vadinamas defektas, kai galvomis suaugusių dvynių vieno tėra išsivysčiusi tik galva.

Po ilgos operacijos, kuri baigėsi šeštadienio rytą, ta galva, kuri neturėjo jokio kūno, nors mirksėjo ir šypsojosi, buvo atskirta nuo Manar kūno.

Be sesers galvos likusi Manar, pasak Benos ligoninės netoli Kairo gydytojų, netrukus jau judino rankas ir kojas; vadinasi, paralyžiaus požymių nebuvo.

"Šiuo metu dirbtinio kvėpavimo aparatu palaikoma tik apie 15 procentų jos kvėpavimo. Po poros parų mes išjungsime aparatą", - sakė pediatrijos reanimacinio skyriaus konsultantė Abla el Alfi (Abla el-Alfy), viena iš 13 gydytojų, dariusių operaciją.

Ji sakė, kad dar per anksti kalbėti, ar Manar smegenys nepažeistos. Maždaug po keturių parų ketinama skenuoti jos smegenis ir nustatyti jų būklę.

Beje, A. Alfi dar sakė, kad operacijos metu atlikta Manar kaukolės rekonstrukcija, oda virš kaukolės susiūta. Gali būti, kad rekonstrukcinių operacijų daugiau ir nereikės.

Toks išsigimimas atsiranda, kai iš vieno embriono pradeda vystytis identiški dvyniai, bet vieno jų vystymasis tam tikru laiku sustoja. Kitas dvynys gimdoje toliau vystosi normaliai.

Siamo dvynių specialistas prof. Liujis Spitsas (Lewis Spitz) iš Londono Didžiojo Ormondo gatvės ligoninės, sako, jog labai svarbu tai, kiek abiejų dvynių smegenys ir kraujagyslės buvo tarpusavyje susiję. Šiaip ar taip, Manar operacija yra didžiulė medikų sėkmė.

Dvynių suaugimai galvomis būna itin reti - tik 2 procentais atvejų iš visų Siamo dvynių, o kai vienas dvynių tokiu atveju dar būna neišsivystęs - dar retesnis įvykis.

Pasak jo, gyvi Siamo dvyniai gimsta tik kartą iš 200 tūkstančių atvejų.
 
ELTA