Viskonsino vaikų ligoninės grupė atliko eksperimentą su penkiolikmete Žana Gys (Jeanna Giese) - gydė ją nuo pasiutligės be skiepijimo. Bandymas pavyko - pirmą kartą be vakcinos pavyko išgydyti žmogų nuo šios ligos, pranešė Milvokio laikraštis "Milwokee Journal Sentinel".

Mergaitė pateko į ligoninę praėjusį mėnesį su ryškiais pasiutligės simptomais - rugsėjį prie bažnyčios jai įkando šikšnosparnis.

Medikai parinko visą vaistų mišinį, kad apsaugotų mergaitės smegenis ir nervų sistemą. Laimei, diagnozę jie nustatė greitai, nes ligos požymiai buvo tipiški - protarpiais netenkama sąmonės, akyse dvejinasi, kalba nerišli.

Skiepyti buvo jau per vėlu - liga buvo toli pažengusi. Net aštuoni specialistai pasitarę parinko vaistus, kurie mergaitei sukėlė komą, kad apsaugotų smegenis ir sužadintų imuninę sistemą.

Pasak Rodnio Vilaubio (Rodney Willoughby), smegenys tapo saugūs, bet užkratas darė savo blogą darbą kituose organuose. Smegenimis pasirūpinta pirmiausia, nes buvo žinoma, kad pasiutligės virusas puola smegenų audinius.

Po savaitės paaiškėjo, kad mergaitės organizmas jau gamina antikūnius kovai su virusu. Virusui silpnėjant, leista mergaitei atsigauti iš komos.

Po to atlikus tyrimus Atlantoje veikiančiame Užkrečiamų ligų kontrolės ir profilaktikos centre, nustatyta, kad mergaitės organizme viruso nebėra.

Pasak medikų, mergaitė dar silpna, bet jau atgauna jėgas ir balsą - juk kelias savaites ji buvo prijungta prie dirbtinio kvėpavimo aparato. Ji atpažįsta tėvus, reaguoja į aplinką.

Vis dėlto kol kas nežinia, ar ilgainiui Žanos organizme nepasirodys kokių nors neurologinių ar fizinių sutrikimų.

Medikai yra pakilios nuotaikos, nes, anot jų, niekas lig šiol nėra taikęs tokio gydymo - net bandymuose su gyvūnais. Anot jų, iš viso pasaulyje žinomi penki atvejai, kai žmonės liko gyvi po to, kai pasirodė pasiutligės simptomai. Tačiau pastarieji buvo paskiepyti dar iki pasirodant simptomams.

Apie savo gydymo būdą, kurį jie ketina siūlyti pasauliui, Viskonsino gydytojai aprašė medicinos žurnale.

ELTA