{mosimage}Moters krūtinė negali būti negraži. Ji gali būti didelė ar maža, atrodyti kukliai ar ištaigingai, gundančiai ar sportiškai... Ji graži bet kokia, jei tik yra sveika. Krūtinę gadina tik ligos. O dėl to kaltos mes pačios. Kodėl?

• Pirmiausiai, garsioji emancipacija. Gimdome vieną, na, 2-3 kartus gyvenime. O visą likusį laiką krūtys ir gimda (2 neatsiejami reprodukciniai organai) neturi darbo, todėl neturėdami ką veikti, ima rodyti „kaprizus“ ir sirgti.

• O antra – kalta mūsų tinginystė ir grėsmingos diagnozės baimė. Diena iš dienos mes atidėliojame vizitą pas gydytoją, neretai jau bijome ir pažvelgti į savo krūtinę, nekalbant jau apie savityrą. Jei esate jauna, ypač jei jums apie 35 m., kiekvieną mėnesį, 5-7 dieną nuo menstruacijų pirmosios dienos, jūs tiesiog privalote apsižiūrėti savo krūtinę. Kodėl po menstruacijų?

Priešmenstruacinėje būsenoje krūtys natūraliai pabrinksta, padidėja, tampa skausmingos. O kur skausmas – ten ir baimė. Neišsigąskite. Apsičiuopkite krūtis po mėnesinių. Onkologiniai susirgimai neretai visiškai nesusiję su skausmu. Tiesiog būkite atidesnė savo kūnui.
Atsistokite tiesiai, priešais veidrodį. Atidžiai pasižiūrėkite, ar nėra kokių pakitimų, kurie matomi iš išorės. Tai gali būti paraudimai (dažniausiai spenelio srityje), kartais vos įžiūrimi. Ir apgamus apžiūrėkite: ar jie neauga, ar nepakito jų spalva, forma ir dydis. Toliau atlikite savityrą pirštais patikrindama abi krūtis ir pažastis, ar neatsirado sukietėjimų, mazgelių, paslankių darinių, kurių prieš mėnesį nebuvo. Jų atsiradimas yra pakankamas pagrindas vizitui pas gydytoją.

Išskyros iš spenelių (gelsvos, kraujingos ir kt.) turėtų priversti lėkte nulėkti pas specialistą. Jas būtina ištirti citologiškai. Žinoma, jei jūs žindote kūdikį – tuomet tai visai kitas reikalas.

Įveikti susirgimus tikrai galite, jei tik laiku aptinkate problemą. Be to, onkologinės bėdos ne pačios dažniausios tarp kitų krūtų ligų. Pavyzdžiui, fibroadenomos (nepiktybiniai navikai. Paprastai jos auga, didėja, bet piktybėja retai (5 - 7 proc.); Mastopatija priklauso gerybinėms krūties ligoms. Vienoje arba abiejose krūtyse aptinkama daugybinių apvalių darinių. Moterys skundžiasi krūtų skausmingumu, kartais – išskyromis iš spenelio.

Baisiausios ligos tos, kurių neaptinkame ir nekontroliuojame.

Šaltinis: wh-lady.ru